کد خبر:3816
پ
۱۴۰۲۰۷۱۲۰۰۰۱۱۳_Test_PhotoN

نزول ۴ پله‌ای اصفهان در المپیاد استعدادهای برتر کشور

چهارمین المپیاد استعدادهای برتر کشور در حالی با رتبه ششمی اصفهان به پایان رسید که این استان سال گذشته نایب‌قهرمان شده بود.   ورزش پایه یکی از مقوله‌های مهم برای رشد و توسعه ورزش قهرمانی است و توجه به رده‌های سنی پایه زیربنای رشد و شکوفایی بخش قهرمانی است. ورزش قهرمانی نیازمند شناسایی و پرورش […]

چهارمین المپیاد استعدادهای برتر کشور در حالی با رتبه ششمی اصفهان به پایان رسید که این استان سال گذشته نایب‌قهرمان شده بود.

  ورزش پایه یکی از مقوله‌های مهم برای رشد و توسعه ورزش قهرمانی است و توجه به رده‌های سنی پایه زیربنای رشد و شکوفایی بخش قهرمانی است.

ورزش قهرمانی نیازمند شناسایی و پرورش استعدادها از سنین پایین است، از همین رو کشف استعدادهای برتر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و توجه جدی به مقوله استعدادیابی به منظور توسعه ورزش قهرمانی نگاه ویژه‌ای را می‌طلبد.

البته این موضوع نیز مهم خواهد بود که استعدادهای برتر پس از کشف، راه درست ورزش حرفه‌ای را در فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی در پیش گرفته تا بتوانند در سال‌های بعد به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای در میادین ملی و بین‌المللی موفقیت کسب کنند.

المپیاد استعدادهای برتر با همین نگاه از سال ۱۳۹۷ آغاز به کار کرد و در سال‌های ۱۳۹۸، ۱۴۰۱ نیز تکرار شد، امسال چهارمین دوره مسابقات استعدادهای برتر ورزش کشور به میزبانی پنج استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و فارس برگزار شد.

طبق آمار وزارت ورزش تعداد ۸۳۹۹ ورزشکار در چهارمین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور شرکت کردند، بیش از ۲ هزار نفر مربی و سرپرست و ۳ هزار نفر از داوران و کادر فنی در این دوره از مسابقات حضور داشتند، همچنین ۱۲۰ مربی استعدادیاب در مسابقات حضور داشتند.

در پایان این رقابت‌ها در مجموع ۹۴۶ مدال طلا در این مسابقات توزیع شد و به ترتیب استان‌های تهران، فارس و آذربایجان شرقی مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند، اصفهان نیز در جایگاه ششم قرار گرفت.

 

 

کاروان ورزشی اصفهان در حالی در رده ششم این دوره از رقابت‌ها قرار گرفت که سال گذشته نایب‌قهرمان شده بود.

در یک سال و نیم گذشته پس از انتخاب مدیریت جدید ورزش و جوانان استان اصفهان انتظار می‌رفت اتفاقات مثبت و روشنی در ورزش استان رخ داده و تحول ایجاد شود.

اکنون بعد از وضعیت انتخابات هیأت‌های ورزشی که مدت طولانی است با سرپرست اداره می‌شوند، تنها با یک کاندیدا برگزار شده و برای برگزاری برخی حواشی بسیاری ایجاد می‌شود، اداره برخی دیگر از هیأت‌ها نیز با اختلافات درونی مواجه شده است که تأثیر این موضوع روی عملکرد ورزش اصفهان در المپیاد استعدادهای برتر مشهود است.

جامعه ورزش اصفهان انتظار دارند در ادامه مسیر حرکت قطار ورزش استان اتفاقات مثبتی که به نفع همه اهالی ورزش باشد، رخ دهد و در بخش‌های مختلف بهترین عملکرد ثبت شود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید