کد خبر:6812
پ
۱۷۰۸۲۸۶۶۳

نخستین تصفیه‌خانه «نانو اُزون» کشور در اصفهان به بهره‌برداری رسید

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: نخستین تصفیه‌خانه «نانو اُزون» کشور، در این کلانشهر به بهره‌برداری رسید. مهدی بقایی با اشاره به اینکه این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۵۰ لیتر بر ثانیه در شمال اصفهان قرار دارد، افزود: این روش تصفیه یک شیوه جدید با استفاده از فناوری یک شرکت دانش بنیان اصفهان است که تصفیه […]

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: نخستین تصفیه‌خانه «نانو اُزون» کشور، در این کلانشهر به بهره‌برداری رسید.

مهدی بقایی با اشاره به اینکه این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۵۰ لیتر بر ثانیه در شمال اصفهان قرار دارد، افزود: این روش تصفیه یک شیوه جدید با استفاده از فناوری یک شرکت دانش بنیان اصفهان است که تصفیه تکمیلی پساب در رده‌های بالاتر استاندارد را بر عهده دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: در روش نانو اُزون، پساب و فاضلاب خام، تصفیه گَندزدایی و تصفیه مولکولی می‌شود که این امر یک اتفاق بزرگ در آبیاری فضای شهری محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این در حالیست که روش‌ نگهداری و گندزدایی با کُلر یک روش هزینه‌بَر است به همین دلیل ما بدنبال یافتن یک روش با دانش جدید و با کمترین هزینه بودیم.

بقایی گفت: بخشی از دغدغه مدیریت شهری اصفهان برای آبیاری فضای سبز با این روش مولکولی برطرف شد و سال آینده نیز تصفیه‌خانه‌های دیگری با همین‌ روش در این کلانشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: خروجی این روش تصفیه پساب در رده‌های بالای استاندارد مورد تایید اداره بهداشت برای آبیاری فضای سبز شهر است.

تصفیه‌خانه «نانو اُزون» یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های تکمیلی است که پساب را از ورودی گرفته و در خروجی، آب استاندارد و مورد تأیید محیط ‌زیست را برای استفاده در فضای عمومی و فضای سبز بیرون می‌دهد.

تصفیه‌خانه «نانو اُزون» نخستین و تنها تصفیه‌خانه از این نوع در کشور است که با همکاری شهرداری اصفهان و شرکت‌های دانش‌بنیان استان ساخته شده است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید