کد خبر:6268
پ
۱۴۰۲۰۹۲۳۰۰۰۲۱۸_Test_PhotoN

معرفی طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص نقشِ طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین گفت: یکی از راهکارهای موجود برنامه‌ریزی و ارائه طرح با رویکرد کاربردی و براساس نیازها است.  علیرضا قاری‌قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری اظهار کرد: این کنفرانس در دوران […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص نقشِ طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین گفت: یکی از راهکارهای موجود برنامه‌ریزی و ارائه طرح با رویکرد کاربردی و براساس نیازها است.

 علیرضا قاری‌قرآن، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری اظهار کرد: این کنفرانس در دوران مختلف به صورت موضوعی عمل کرده و به موضوعات مرتبط با وزارت راه و شهرسازی نیز پرداخته شده است.

وی افزود: امسال هماهنگی‌های لازم بعمل آمد تا در راستای اجرای طرح جامع کلانشهر اصفهان، همزمان با برگزاری سیزدهمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری، نقد و بررسی در رابطه با این طرح انجام تا بتوان نقشه راه مناسبی برای آینده شهر اصفهان داشته باشیم.

قاری‌قرآن در خصوص نقشِ طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین در پوشش چالش‌های مختلف شهری بیان کرد: در تمامی کلانشهرها چالش‌های متعددی وجود دارد و یکی از راهکارهای موجود برنامه‌ریزی و ارائه طرح توسط برنامه‌ریزان برای دوره‌های زمانی مشخص متناسب با ظاهر شدن مشکلات است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: براین اساس یکی از قالب‌های اساسی که برای برنامه‌ریزی شهری مطرح است طرح جامع شهری است که به روش‌های متعددی قابل تهیه است.

وی ادامه داد: روش سنتی تهیه طرح جامع که در گذشته انجام می‌شد دیدگاه از بالا به پایین داشت لیکن تجربیات نشان داد که این روش با مشکلاتی روبرو بوده است لذا وزارت راه و شهرسازی در سال‌های اخیر تصمیم گرفت تا تهیه طرح‌ها، با رویکرد کاربردی و براساس نیازها انجام شود.

قاری‌قرآن ادامه داد: تمام تلاش به کار بسته شده و امید است تهیه طرح جامع با رویکرد نوین پاسخگوی مشکلات باشد همچنین با برنامه‌ریزی‌هایی که بعمل می‌آید مسائلی همچون آلودگی هوا، بحث‌های محیط زیستی، آب به حداقل برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی برای تهیه برنامه جامع شهر اصفهان عنوان کرد: دستگاه‌های متولی تحت عنوان هفت کمیته تخصصی در بخش‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی، فنی و تخصصی حمل و نقل، محیط زیست مباحث را استخراج و به تدوین کننده طرح ارائه می‌دهند تا براساس نیازها و آنچه که موجود است برنامه‌ریزی لازم بعمل آید.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲ ماه است که مشاور طرح انتخاب و کمیته‌ها تشکیل شده است همچنین شورای راهبری سیاست‌گذاری کلی در این رابطه وجود دارد که مباحث در شورا جمع‌بندی و نهایتا براساس اطلاعات و داده‌ها طرح انجام می‌شود.

 سیزدهمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری با معرفی طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین در سالن همایش‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان برگزار شد.

در این رویداد، طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین معرفی و مباحثی همچون سابقه برنامه‌های توسعه شهری اصفهان، طرح‌های توسعه شهری پیش و پس از وقوع انقلاب اسلامی و چالش‌های پیش رو در نظام شهرسازی استان اصفهان مطرح شد.

در دومین روز برگزاری این کنفرانس بین‌المللی مباحث مرتبط با برنامه جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین به صورت ویژه مطرح و با حضور مشاور منتخب طرح و اساتید داخلی و خارجی در رابطه با تهیه آن هم‌اندیشی می‌شود.

محورهای همایش شامل معماری و شهرسازی، مهندسی عمران، محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت و مدیریت بحران، صنعت تکنولوژی و فناوری اطلاعات، اقتصاد شهری و فرهنگ و جامعه شناسی می‌باشد همچنین کاربرد هوش مصنوعی در توسعه پایدار شهری به عنوان محور ویژه این کنفرانس مطرح است.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید