کد خبر:4510
پ
۴۷۰۹۶۵۷
رئیس میراث فرهنگی نائین:

مرمت بازار تاریخی نائین آغاز شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نائین از ادامه مرمت بازار تاریخی نائین خبر داد. محمود مدنیان اظهار داشت: بازار تاریخی شهر نائین از مهمترین بازارهای تاریخی کشور و در مرکز بافت تاریخی این شهر قرار دارد که از مهمترین پروژه‌های اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نائین، مرمت و احیای […]

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نائین از ادامه مرمت بازار تاریخی نائین خبر داد.

محمود مدنیان اظهار داشت: بازار تاریخی شهر نائین از مهمترین بازارهای تاریخی کشور و در مرکز بافت تاریخی این شهر قرار دارد که از مهمترین پروژه‌های اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نائین، مرمت و احیای بازار تاریخی آن بود.

وی ادامه داد: از سال‌های گذشته مرمت این بازار تاریخی از جمله استحکام بخشی‌ها، بدنه سازی‌ها، کف سازی‌ها و مرمت مغازه‌های آن شروع و در حال اجرا و ادامه است.

 

مرمت بازار تاریخی نائین آغاز شد

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نائین افزود: در سال جاری با تخصیص اعتبار پنج میلیارد ریال، این اداره جهت احیا بازار تاریخی نائین اقدام به مرمت و آماده سازی سه مغازه دیگر کرده است.

 

مرمت بازار تاریخی نائین آغاز شد

 

بازار تاریخی نائین به علت سیاست‌های نادرست توسعه شهری در دهه‌های گذشته متروکه شده که این قضیه باعث تخریب مغازه‌ها و حتی راسته بازار شده که اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سال‌های گذشته طی برنامه‌ای بلندمدت در مرحله اول اقدام به مرمت و استحکام بخشی آن و در مرحله بعد احیا و مرمت مغازه‌های بازار کرده که تاکنون بیش از ۵۰ مغازه بازار تاریخی مرمت و استحکام بخشی شده است. بازار تاریخی نائین متعلق به دوره ایلخانیان با طول ۳۰۰ متر و بیش از ۱۷۰ باب مغازه است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید