کد خبر:7895
پ
۴۸۱۲۶۱۲
فرماندار شاهین‌شهر و میمه:

مردم با ۵ مدرک هویتی می‌توانند در انتخابات امسال رأی دهند

فرماندار شاهین شهر و میمه گفت: مردم در این دوره از انتخابات می‌توانند با ارائه هر یک از پنج مدرک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و یا گذرنامه) رأی دهند. سید محمدرضا کاظمی طباء با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت امام محمدتقی (ع) و همچنین امام علی (ع) و […]

فرماندار شاهین شهر و میمه گفت: مردم در این دوره از انتخابات می‌توانند با ارائه هر یک از پنج مدرک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و یا گذرنامه) رأی دهند.

سید محمدرضا کاظمی طباء با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت امام محمدتقی (ع) و همچنین امام علی (ع) و روز پدر اظهار کرد: در این دوره از انتخابات، مردم می‌توانند با ۵ مدرک هویتی اعم از شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و گذرنامه، احراز هویت شده و رأی دهند.

وی خاطرنشان کرد: نماینده‌های فرماندار باید نسبت به این موضوع کامل مطلع باشند و دیگر عوامل اجرایی را نیز مطلع کنند.

فرماندار و رئیس هیأت اجرایی حوزه انتخابیه شاهین‌شهر و میمه و برخوار تقویت مشارکت سیاسی مردم در انتخابات پیشرو را از تأکیدات دلسوزانه و مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب دانست و گفت: این امر را از ضروری‌ترین، بدیهی‌ترین و غیرقابل انکار ترین وظیفه همه مسؤولان دانست.

وی ابراز داشت: به لطف و قوه الهی، در انتخابات سال جاری با رعایت مُرِّ قانون، حفظ بی‌طرفی و امانت‌داری خود را ملزم به بسترسازی برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی می‌دانیم.

کاظمی طباء هدف از تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان شاهین شهر و میمه را کمک به برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم در سایه امنیت کامل دانست و تصریح کرد: مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب فرد اصلح از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است، بنابراین لازم است تمامی نهادها، دستگاه‌ها، مسئولان امر انتخابات، صدا و سیما، رسانه‌ها و… زمینه انتخاباتی سالم، پرشور و همراه با مشارکت عمومی را فراهم آورند.

وی با تشریح وظایف ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: اهم وظایف این ستاد عبارتند از پایش و رصد مداوم و مستمر تمامی اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه ضروری با هدف پیشگیری از جرایم انتخاباتی، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد در جهت پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی، تبیین و تعیین برنامه‌های پیشگیرانه و نحوه اجرای آنها در زمینه پیشگیری از جرایم احتمالی، اطلاع رسانی، تشریح و توضیح مفاد قانون و جرایم و مجازات‌های قانونی از طریق رسانه‌های جمعی با هدف ارتقا آگاهی‌های عمومی، کاهش و پیشگیری از بروز جرایم انتخاباتی، انعکاس رسمی اقدامات مجرمانه دستگاه‌ها نهادها یا اشخاص به مراجع صالح است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید