کد خبر:8929
پ
۵۷۸۲۸۵۵
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان:

مجوز احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی شهید کشوری اصفهان دریافت شد

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: مجوز احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی در شهرک شهید کشوری دریافت شد. محمد رجالی با اشاره به دریافت مجوز بیمارستان شهید کشوری در اصفهان اظهار کرد: به دلیل پرهزینه بودن پروسه بیمارستان سازی، به حدود ۶ تا ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که خوشبختانه مصوب شده […]

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: مجوز احداث بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی در شهرک شهید کشوری دریافت شد.

محمد رجالی با اشاره به دریافت مجوز بیمارستان شهید کشوری در اصفهان اظهار کرد: به دلیل پرهزینه بودن پروسه بیمارستان سازی، به حدود ۶ تا ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که خوشبختانه مصوب شده و با توجه به کارهای مطالعاتی، اگر بتوانیم ۵ تا ۷ سال آینده این بیمارستان را وارد سیکل خدمات نمائیم، امکان پوشش بیشتری از بیماران فراهم می‌گردد.

وی افزود: نوسازی درمانگاه شهید برهانیان و احداث درمانگاه ملکوتی در میدان قدس در رده درمانگاه‌های بزرگ کشور است که با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در سال آینده اجرا خواهد شد. همچنین، ساخت درمانگاه دیگری با زیربنای ۲۵۰۰ مترمربع از سال آینده در فریدون شهر آغاز خواهد شد.

رجالی از ساخت درمانگاهی در پیربکران که زمین آن به صورت رایگان در اختیار تأمین اجتماعی قرار گرفته، احداث درمانگاه سطح یک در فولادشهر اصفهان با زمینی که توسط سازمان عمران فولادشهر تحویل شده و ساخت درمانگاه در شهر هرند که موافقت آن گرفته شده، خبر داد و افزود: در بخش سرپایی، زمین احداث درمانگاه جدیدی در شاهین شهر تحویل شده و سال آینده مراحل اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی بزرگترین خریدار درمان در کشور و دومین ارائه کننده درمان مستقیم است، از قرارداد با ۴ هزار مرکز درمانی غیرمستقیم در استان اصفهان خبر داد و گفت: پوشش ۱۰۷ بیماری صعب العلاج که در رأس آنها انواع سرطان‌ها هستند، از دیگر اقدامات دولت سیزدهم است که با تأسیس صندوق خاص، سالانه ۵۰ میلیون هزینه ۱۰۷ بیماری صعب العلاج پوشش داده می‌شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان از پذیرش و آموزش ۱۰۰ دانشجوی پزشکی در سال و دانشجویان پرستاری و کارشناسان اتاق عمل با همکاری دانشگاه آزاد نجف آباد خبر داد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان، راه اندازی بخش جراحی قلب بیمارستان شریعتی با توجه به جمعیت بیمه شده استان را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: انجام بیش از سیصد عمل جراحی قلب در این بیمارستان خدمت بزرگی به افراد تحت پوشش و افزایش امید به زندگی است.

وی با بیان آنکه سالانه ۹ تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه جراحی قلب داریم، از راه اندازی آنژیوپلاستی در کنار جراحی قلب در بیمارستان شریعتی خبر داد و یادآور شد: بسیاری از عارضه‌های قلبی در بخش آنژیوپلاستی درمان می‌شود.

رجالی، تجهیزات اتاق عمل خاص جراحی اعصاب در بیمارستان شریعتی نوسازی و به روز شده است و با توجه به دستگاه‌های جدیدی که خریداری و نصب شده است، امکان جراحی مغز در سطح فوق تخصص در اصفهان قابل انجام است و نیازی به اعزام بیماران به تهران نیست که این عامل نیز در کاهش بار مالی بیمه شدگان تأثیر قابل توجهی دارد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان ادامه داد: دو اتاق عمل جراحی قلب در بیمارستان شریعتی فعال هستند و برنامه‌ریزی به منظور توسعه اتاق‌های عمل انجام شده است که می‌تواند صف انتظار بیماران را کاهش دهد. ضمن آنکه بازسازی و نوسازی مراکز ملکی و هر ۳ بیمارستان از ۲ سال گذشته آغاز شده و پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است. سال آینده بخش‌های مختلف هر ۳ بیمارستان مطابق استانداردهای وزارت بهداشت کامل خواهد شد. نصب تجهیزات سنگ شکن و سیتی اسکن نیز با هدف خدمت رسانی به مخاطبان بیشتر پیگیری شده است.

رجالی، به روز شدن بخش زایمان بیمارستان‌های شریعتی و غرضی با احداث اتاق‌های مجهز و لوکس را از موارد شایان توجه در ایجاد حس آرامش به بیمار عنوان کرد و گفت: تیم متخصص زایمان به صورت مقیم و ۲۴ ساعته در این بخش فعال هستند. البته احتمالاً به دلایل کاهش رشد جمعیت، تعداد مراجعان روند کاهشی داشته است. بر این اساس، ما محدودیتی در پذیرش بیماران نداریم و مادرانی که در طول بارداری در مراکز درمانی دیگری بوده‌اند، امکان پذیرش آنها برای زایمان تحت نظر متخصصان زنان و زایمان در مراکز تأمین اجتماعی وجود دارد.

وی به تشریح فعالیت مراکز درمان ملکی و غیر ملکی در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم که به جمعیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری بیمه شدگان تأمین اجتماعی در استان اصفهان خدمت ارائه می‌دهند، پرداخت و اعلام کرد: دولت هر سال از طریق برنامه و بودجه سرانه درمانی را برای این بخش اعلام می‌کند ولی سازمان تأمین اجتماعی از این سرانه بهره‌ای نمی‌برد و این پرسش مطرح است که چرا این مبلغ به سازمان تحویل نمی‌شود؟

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به انجام ۱۰ میلیون خدمات سرپایی در سال ۱۴۰۱ در درمان مستقیم که شامل ۵ میلیون ویزیت تخصصی و فوق تخصصی و ۵ میلیون آزمایش و موارد پاراکلینیک است، گفت: همه خدمات درمانی در مراکز ملکی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

او افزود: مراکز ملکی تأمین اجتماعی شامل ۳ بیمارستان، ۲۸ درمانگاه تخصصی با ۹۰۰ تخت، قریب به ۸۰ هزار بستری و انجام بیش از ۴۸ هزار جراحی را پشتیبانی کرده‌اند که با توجه به جمعیت بالای بیمه شدگان تأمین اجتماعی در استان اصفهان و تعداد مراجعان، هزینه‌های قابل توجهی به بخش درمان تحمیل می‌شود.

رجالی با اذعان به رشد ۱۸ درصدی عملکرد در ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰، گفت: در سال ۱۴۰۱، بین ۵تا۷هزار مورد بستری و جراحی بیشتر از سال ۱۴۰۰ داشته‌ایم. همچنین، در ۹ ماهه اول امسال، افزایش ۸ درصدی بستری را نسبت به زمان مشابه سال قبل داشتیم و پوشش این خدمات توسط مراکز تأمین اجتماعی به کاهش هزینه‌های درمان افراد جامعه کمک می‌کند.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید