کد خبر:8911
پ
۱۷۰۸۸۰۴۳۸

عوارض نوسازی سال جاری در اصفهان نصف شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طبق مصوبه شورای شهر اصفهان به عوارض سالیانه نوسازی شهروندان اصفهانی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف تعلق می گیرد. علی صالحی با اشاره به اینکه روزهای پایانی سال فصل بودجه بندی و تعیین عوارض و بهای خدمات شهری است، اظهار کرد: در جلسه فوق‌العاده روز گذشته شورای شهر، […]

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طبق مصوبه شورای شهر اصفهان به عوارض سالیانه نوسازی شهروندان اصفهانی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف تعلق می گیرد.

علی صالحی با اشاره به اینکه روزهای پایانی سال فصل بودجه بندی و تعیین عوارض و بهای خدمات شهری است، اظهار کرد: در جلسه فوق‌العاده روز گذشته شورای شهر، در راستای حرکت به سمت هوشمندسازی سازی و با توجه به در پیش بودن ایام دهه فجر و اعیاد رجب و شعبان به منظور رفاه حال شهروندان برای نخستین بار تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی عوارض نوسازی سالیانه برای سال ۱۴۰۲ به تصویب شورای شهر اصفهان رسید.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در صورتی که شهروندان عوارض نوسازی شهری خود را تا مهلت پایان فروردین سال ۱۴۰۳ پرداخت کنند، جریمه‌های سنواتی سال‌های قبل که موفق به پرداخت آن نشده‌اند بخشیده و از پرداخت معاف خواهند شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: به زودی پیامک جدیدی برای شهروندان ارسال و لینک قبض محاسبه شده با تخفیف ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: شهروندانی که پیامک ارسال شده را دریافت نکردند می توانند با مراجعه به سایت اصفهان من، قسمت پرداخت عوارض نوسازی با انتخاب ملک خود از روی نقشه، فیش‌های پرداخت عوارض را دریافت کنند.

صالحی در مورد آخرین تصمیمات تصویب بودجه شهرداری اصفهان گفت: از روز دوشنبه کمیسیون تلفیق و کمیسیون های تخصصی به صورت فشرده و تجمیعی برگزار می‌شود تا در نهایت بودجه سال آینده شهرداری اصفهان به تصویب برسد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: تمام بررسی‌های لازم انجام شده تا در این فصل بودجه بندی زیر ساخت‌های تفریحی، گردشگری و فضای سبز برای سال ۱۴۰۳ لحاظ شود.

بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان و سازمان‌های وابسته ۲۲۰ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به مصوب شده بود که این رقم برای سال ۱۴۰۳ حدود ۲۹۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است که ۴۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. حدود ۶۹ درصد این بودجه برای بخش عمرانی با ۶۵۱ پروژه و ۳۸ راهبرد در نظر گرفته شده است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید