کد خبر:3848
پ
۱۹۰۴۴۷۴
مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان خبر داد:

عملیات ساماندهی گذر تاریخی وگردشگری ابوذر آغاز شد

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان گفت: پس از چندین سال دغدغه مردم به‌ویژه شهروندان و کسبه خیابان ابوذر در خصوص ساماندهی گذر تاریخی و گردشگری ابوذر، این پروژه با هزینه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شد. حسن محمدحسینی اظهار کرد: یکی از این زیرساخت‌ها ایجاد محور گردشگری در قلب رهنان است که دی‌ماه ۱۳۹۷ […]

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان گفت: پس از چندین سال دغدغه مردم به‌ویژه شهروندان و کسبه خیابان ابوذر در خصوص ساماندهی گذر تاریخی و گردشگری ابوذر، این پروژه با هزینه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

حسن محمدحسینی اظهار کرد: یکی از این زیرساخت‌ها ایجاد محور گردشگری در قلب رهنان است که دی‌ماه ۱۳۹۷ از سوی شهردار وقت منطقه ۱۱ اصفهان مطرح و بارها وعده راه‌اندازی آن داده شد، اما این وعده هنوز محقق نشده است. اما در حال حاضر شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه هستیم.

وی افزود: پروژه ساماندهی گذر تاریخی و گردشگری خیابان ابوذر شامل تخریب و برچیدن بتن، جداول بتنی و کف‌پوش‌های بتنی همچنین خاک‌برداری، حمل و بارگیری، زیرسازی، جدول‌گذاری، پیاده‌روسازی و خیابان‌سازی، سنگ‌فرش کف با سنگ و موزائیک، طراحی و ساخت بدنه محیط با المان‌های خاص شهری، تجهیز تأسیسات به صورت کامل شامل (حفر چاه و سیستم دفع آب‌های سطحی و تأسیسات مکانیکی، کابل‌کشی، تابلو گذاری، روشنایی و تأسیسات برقی) است.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: عملیات ساماندهی گذر تاریخی و گردشگری ابوذر با هزینه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه پس از محورهای گردشگری چهارباغ و خاقانی، ابوذر به سومین محور گردشگری این کلان‌شهر تبدیل می‌شود، گفت: امیدواریم با ریل‌گذاری انجام شده در این منطقه تا دو سال آینده با همت مسئولان به‌ویژه شورای ششم، محرومیت از چهره این منطقه زدوده شود.

محمدحسینی ادامه داد: از زمان الحاق این شهرداری، رهنانی‌ها که زمانی در حومه خمینی‌شهر قرار داشتند و پس از الحاق در حومه اصفهان و حاشیه این شهر قرار گرفتند، چشم‌انتظار تحول و آبادانی در این محدوده شهر بودند تا بر زیرساخت‌های شهری آن افزوده شود.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید