کد خبر:2150
پ
۱۸۱۸۲۲۱۵_۷۵۱
سردار رادان:

شهدای فراجا سبب عزت‌آفرینی نظام شدند

فرمانده کل انتظامی گفت: امروزه هر کدام از شهدای فراجا باعث عزت‌آفرینی برای کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند. سردار احمدرضا رادان روز پنجشنبه در جمع فرماندهان انتظامی استان در ستاد فرماندهی اصفهان گفت: نباید شجاعت، شهامت و از خودگذشتگی ماموران پلیس به ورطه فراموشی سپرده شود و به این منظور از حوزه معاونت فرهنگی و […]

فرمانده کل انتظامی گفت: امروزه هر کدام از شهدای فراجا باعث عزت‌آفرینی برای کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند.

سردار احمدرضا رادان روز پنجشنبه در جمع فرماندهان انتظامی استان در ستاد فرماندهی اصفهان گفت: نباید شجاعت، شهامت و از خودگذشتگی ماموران پلیس به ورطه فراموشی سپرده شود و به این منظور از حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی می‌خواهم تا تلاش‌ها و زحمات کارکنان را با دقت و ظرافت برای مردم منعکس کنند.

وی با اشاره به شهادت ۲ مامور پلیس فرماندهی انتظامی اصفهان در درگیری با یک شرور و قاتل مسلح گفت: اقدام بموقع، رشادت و شجاعت این ماموران قابل تحسین است و انتشار فیلم شهادت آنها در جامعه بازتاب زیادی پیدا کرد و باعث شد تا مردم بدانند چگونه جان جوانان پلیس کشور فدای حفظ امنیت آنها می شود.

فرمانده کل انتظامی کشور، شهادت را پاداش بزرگ الهی و شرط بدست آوردن آن را داشتن تقوا دانست و گفت: البته از اینگونه شهدا همچون شهیدان “چراغی”، “زاده احمدی” و “شفیعی” در فرماندهی انتظامی کشور کم نداریم اما برخی از آنها بواسطه تقوای زیادی که داشتند خداوند آنها را در نزد مردم بزرگ کرد و به درجات عالی رساند.

وی با بیان‌اینکه مجاهدان فی سبیل‌الله با رشادت و ایستادگی بر سر اعتقادات و عهدی که با خدای خود بستند به مکان‌ها نیز عزت می‌بخشند، اظهار داشت: انسان های بزرگی که در نزد خداوند به درجات عالی می‌رسند، به مکان‌ها نیز عزت می‌بخشند مانند شهید حُججی که وقتی اسیر شد، یک قدم از اعتقاداتش کوتاه نیامد و همین کار باعث شد تا خدا او را عزیز کرد و به فرمایش رهبر معظم انقلاب، آن شهید حُجت خداوند بر روی زمین شد.

سردار رادان یادآور شد: مبارزه با جُرم سرقت یکی از اولویت‌های کاری فراجاست و در این باره اقدامات خوبی در اصفهان انجام شده است و با سارقان بخوبی مقابله می‌شود.

وی تصریح کرد: البته نباید به این اقدامات قانع بود و بایستی شرایط را بگونه‌ای برای سارقان تنگ کنیم تا انگیزه ارتکاب سرقت در ذهن آنان بوجود نیاید.

فرمانده فراجا همچنین با اشاره به اجرای طرح امنیت “محله محور” گفت: این طرح زمانی خوب است که مردم امنیت را با تمام وجود در محله خود حس کنند، بعنوان مثال مردم نباید در کف خیابان معتاد مُتجاهر را ببینند و بایستی تمام امکانات و ظرفیت خود را برای جمع‌آوری این افراد بکار گیرید.

سردار رادان همچنین با بیان‌اینکه پلیس باید سهم خود را در زمینه کاهش تلفات ناشی از وقوع تصادفات انجام دهد، افزود: از نیروهای سختکوش و مجاهد پلیس راه و راهور می‌خواهم تا تلاش‌های خود را در این زمینه بیشتر کنند.

وی برخورد قاطع با اراذل و اوباش را در دستور کار جدی پلیس عنوان و تاکید کرد: کسی که خشونت و شرارت می‌کند باید هیمنه‌اش در جامعه شکسته شود و اجازه عرض اندام به او ندهیم و به همه اطمینان می‌دهم که در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نخواهیم آمد.

فرماند کل انتظامی کشور در ادامه به موضوع ماموریت اربعین اشاره کرد و گفت: اربعین فرصت خدمتگذاری صادقانه و خالصانه پلیس به مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است و باید از این فرصت، بهترین استفاده را ببریم .

وی یادآور شد: توافق خوبی با طرف عراقی در باره تسهیل عبور مرور زائران اربعین صورت گرفته و اقدامات خوبی هم نسبت به سال قبل انجام شده که رضایتمندی بیشتر زائران را فراهم کرده است.

عصر جمعه ۲۷ مرداد امسال در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه فردی مسلح در خیابان شیخ صدوق اصفهان اقدام به تیراندازی و قتل یک شهروند کرده است، مأموران کلانتری ۱۶ در محل حضور یافتند که فرد مسلح به‌ محض مشاهده مأموران اقدام به تیراندازی به سمت آنان کرد که به شهادت ۲ مامور انتظامی منجر شد.

در این درگیری مسلحانه ستوان سوم “امیرحسین زاده احمدی “و گروهبان یکم «محمد احسان شفیعی» به شهادت رسیدند و فرد مسلح نیز در تیراندازی متقابل ماموران انتظامی کشته شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید