کد خبر:7349
پ
۱۴۰۲۰۹۱۲۱۸۳۳۰۷۴۲۸۲۸۸۹۸۰۷۴

سهولت دسترسی به حوزه‌های انتخابیه و شعب رویکرد ستاد انتخابات استان اصفهان

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: رویکرد ستاد انتخابات استان اصفهان در این دوره سهولت دسترسی مردم به حوزه‌های انتخابیه و شعب اخذ رأی است.  مهدی سلیمانی در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار داشت: در دور دوم حضور فرمانداران شهرستان‌های استان اصفهان در جلسات ستاد انتخابات قرار داریم؛ در این جلسه نیز […]

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: رویکرد ستاد انتخابات استان اصفهان در این دوره سهولت دسترسی مردم به حوزه‌های انتخابیه و شعب اخذ رأی است.

 مهدی سلیمانی در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار داشت: در دور دوم حضور فرمانداران شهرستان‌های استان اصفهان در جلسات ستاد انتخابات قرار داریم؛ در این جلسه نیز فرمانداران شهرستان‌های سمیرم و خمینی‌شهر حضور داشتند و نسبت به عملکرد خود و پیگیری اجرای انتخابات در این دو شهرستان به ارائه گزارش پرداختند.

وی ادامه داد: هر دو شهرستان ظرفیت‌های قابل توجهی از لحاظ جمعیتی و قومیتی در استان اصفهان دارند و قومیت‌های ارجمند ایرانی در این دو شهرستان حضور دارند؛ از این رو اقدامات حول موضوع مشارکت همگانی و اقداماتی که فرمانداران با تشکیل شورای قشری با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهند، ارائه شد.

سلیمانی بیان کرد: همچنین اقداماتی که برای تعیین محل شعب در این دو شهرستان انجام شده است توسط فرمانداران گزارش شد.

وی تصریح کرد: رویکرد ستاد انتخابات استان اصفهان در این دوره سهولت دسترسی مردم به حوزه‌های انتخابیه و شعب اخذ رأی است.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: از این رو زیرساخت‌های فنی شعب در هر دو شهرستان مورد بررسی قرار گرفت تا اگر نقصی در این حوزه وجود دارد در ایام پیش‌رو با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات برطرف شوند.

وی عنوان کرد: مرحله بعدی اقداماتی که طبق تقویم انتخابات دنبال می‌کنیم تعیین، شناسایی و ثبت عوامل شعب (عوامل اجرایی) در سامانه است که عوامل شعب شامل نمایندگان فرماندار، کاربران فنی شعب، رئیس و منشی‌های شعب، مأمورین انتظامی، بازرسان و … می‌شوند.

سلیمانی افزود: اقدامات بعدی که در فرایند تقویم انتخابات انجام خواهیم داد آموزش عوامل شعب است که زیرساخت‌های آموزش کاربردی نیز فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: مدرسان پیش‌بینی شده برای این دوره‌ها در استان اصفهان و وزارت کشور اطلاعات خود را تکمیل و بروز کرده‌اند و با انجام این مرحله نیز اقدامات را ساماندهی خواهیم کرد.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان در خصوص استفاده داوطلبان از ظرفیت‌های دولتی، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌هایی که قانون فراهم کرده است، شناسایی امکانات دولتی است که می‌تواند به صورت عرفی در اختیار داوطلبان برای تبلیغات انتخابات قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در این خصوص نیز با رصد فرمانداران استان اصفهان، امکاناتی که ذیل این قانون قرار می‌گیرند در سراسر استان اصفهان شناسایی شده‌اند تا در هفته تبلیغات انتخابات که از سوم اسفندماه آغاز خواهد شد این امکانات به صورت عادلانه و مساوی میان داوطلبان تقسیم شود.

سلیمانی در خصوص ثبت اعتراض افرادی که صلاحیت آنها تأیید یا احراز نشده است نیز گفت: فرصت هیأت‌های نظارت استانی برای بررسی صلاحیت‌ها روز پنجشنبه گذشته (۱۴ دی ماه) پایان یافت و نتیجه به فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه و داوطلبان اعلام شد.

وی افزود: کسانی که صلاحیت آنها تأیید یا احراز نشده است می‌توانند تا ۱۹ دی ماه به سایت شورای نگهبان مراجعه و به صورت الکترونیک اعتراض خود را اعلام کنند‌.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان خاطرنشان کرد: فرایند بررسی مجدد صلاحیت‌ها تا ۱۹ بهمن ماه در شورای نگهبان انجام خواهد شد و ۲۰ بهمن ماه نتیجه از طریق فرمانداران حوزه انتخابیه به داوطلبان اعلام خواهد شد.

تقویت سرمایه اجتماعی، حفظ امنیت ملی

اصغر هدایت،، فرماندار شهرستان سمیرم نیز در این جلسه اظهار داشت: در راستای چهار راهبرد (رقابت، امنیت، مشارکت و سلامت) که مقام معظم رهبری تبیین کرده‌اند تمهیدات لازم را در شهرستان سمیرم در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: با اعلام هیأت نظارت مرکزی نسبت به تأیید صلاحیت‌ها از ۴۶ داوطلبی که در شهرستان سمیرم داشتیم ۲۱ نفر تأیید صلاحیت شدند و مابقی نیز عدم تأیید صلاحیت، عدم احراز صلاحیت و یا فاقد شرایط اولیه ثبت‌نام بودند.

فرماندار شهرستان سمیرم بیان کرد: تا این مرحله براساس تقویم انتخابات و با رعایت مُر قانون پیش رفته‌ایم.

وی ادامه داد: هدف اصلی نیز تقویت سرمایه اجتماعی است که امنیت ملی را رقم خواهد زد و امیدواریم بستر این موضوع به خوبی در شهرستان، استان و کشور رقم بخورد.

حسن سلیمی فرماندار شهرستان خمینی شهر نیز عنوان کرد: در این شهرستان بستر برگزاری انتخابات باتوجه به راهبردهای اساسی مقام معظم رهبری فراهم است.

وی ادامه داد: هیأت اجرایی انتخابات در شهرستان خمینی شهر در حال بررسی و شناسایی عوامل اجرایی شعب اخذ رأی است و درصدد هستیم تا ۳۰ دی ماه این مرحله نیز به خوبی پایان یابد.

منبع
تسنیم
کلیدواژه : # انتخابات
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید