کد خبر:9620
پ
۱۸۹۸۲۷۸۵_۵۹۹

سرو شیراز به میدان امام حسین (ع) اصفهان آمد

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: یک اصله درخت سرو شیراز ۲۵ ساله جایگزین درخت ۵۰ ساله‌ای شد که تیرماه دچار حریق شده بود. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: یک اصله درخت سرو شیراز ۲۵ ساله امشب جایگزین درخت ۵۰ ساله‌ای شد که تیرماه سال جاری در میدان […]

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: یک اصله درخت سرو شیراز ۲۵ ساله جایگزین درخت ۵۰ ساله‌ای شد که تیرماه دچار حریق شده بود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: یک اصله درخت سرو شیراز ۲۵ ساله امشب جایگزین درخت ۵۰ ساله‌ای شد که تیرماه سال جاری در میدان امام حسین (ع) دچار حریق شده بود.
مجید عرفان‌منش افزود: حدود شش ماه گذشته یک اصله درخت سروناز شیراز ۵۰ ساله در میدان امام حسین (ع) اصفهان به‌صورت عمدی به آتش کشیده شد و به شدت آسیب دید.
او گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در دانشگاه صنعتی اصفهان و تیم تخصصی سازمان پارک‌های شهرداری این کلان‌شهر درون‌درمانی یا اندوتراپی این درخت آغاز شد، اما پس از گذشت شش ماه، طی بررسی‌ها و نمونه‌برداری‌های انجام شده از آوند‌های درخت، با توجه به بالابودن سطح آسیب‌دیدگی، احتمال بازگشت درخت ضعیف ارزیابی شد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان ادامه داد: این سازمان تصمیم به حفظ درخت به‌عنوان نماد را داشت، اما بر اساس مطالبات مردمی و در پیش بودن ایام نوروز، تصمیم بر جایگزینی درخت با درختی هم‌سن آن گرفته شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید