کد خبر:7650
پ
۴۸۱۵۳۸۸

سرقت از موزه هنرهای تزئینی ایران در اصفهان/ ناکامی سارق در سرقت از مخزن

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از سرقت نافرجام از موزه هنرهای تزئینی ایران (اصفهان) خبر داد.  حمیدرضا محققیان در این خصوص اظهار داشت: از ۲ ماه گذشته با توجه به انجام مرمت‌های اساسی در موزه هنرهای تزئینی ایران در اصفهان، این موزه به صورت نیمه تعطیل فعالیت می‌کرد و […]

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از سرقت نافرجام از موزه هنرهای تزئینی ایران (اصفهان) خبر داد.

 حمیدرضا محققیان در این خصوص اظهار داشت: از ۲ ماه گذشته با توجه به انجام مرمت‌های اساسی در موزه هنرهای تزئینی ایران در اصفهان، این موزه به صورت نیمه تعطیل فعالیت می‌کرد و اکثر اشیاء آن در مخزن امن موزه نگهداری می‌شد.

وی ادامه داد: با توجه به نصب داربست‌های متعدد در دیواره های موزه و همچنین انجام عملیات‌های مرمتی متعدد در موزه هنرهای معاصر که در کنار این موزه قرار دارد، طبق گزارش‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان، یک سارق با صعود از داربست‌ها قصد ورود به موزه هنرهای تزئینی ایران را داشت که پاسداران یگان حفاظت موزه پس از آگاهی از موضوع با سارق درگیر شدند و خوشبختانه سارق نتوانست به مخزن اصلی موزه دسترسی پیدا کند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان: در طی این درگیری یکی از پاسداران حفاظت موزه زخمی شد و سارق نتوانست به مخزن اصلی موزه دسترسی پیدا کند، بنابراین در هنگام فرار با شکستن شیشه‌های تالار جنوبی موزه اقدام به سرقت چند قطعه از تزئینات هنرهای سنتی متعلق به دوران معاصر که واجد ارزش هنری بود کرد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون با توجه به شواهد موجود، سارق در حال حاضر در پیگرد قانونی قرار دارد.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید