کد خبر:7353
پ

راهکاری برای ترک راحت‌تر سیگار

دانشمندان در تحقیق خود دریافتند که پیاده روی می‌تواند هوس‌های افراد سیگاری را هنگام ترک کاهش دهد. به نقل از آی‌اف‌ال‌ساینس، راه رفتن روی تردمیل یا پیاده روی می تواند برای افرادی که قصد ترک سیگار را دارند تسکین دهنده باشد. محققان دریافته اند که یک پیاده روی سریع ۱۰ دقیقه ای می تواند در […]

دانشمندان در تحقیق خود دریافتند که پیاده روی می‌تواند هوس‌های افراد سیگاری را هنگام ترک کاهش دهد.
به نقل از آی‌اف‌ال‌ساینس، راه رفتن روی تردمیل یا پیاده روی می تواند برای افرادی که قصد ترک سیگار را دارند تسکین دهنده باشد. محققان دریافته اند که یک پیاده روی سریع ۱۰ دقیقه ای می تواند در کاهش هوس ها و علائم ترک سیگار و همچنین بهبود سلامتی کمک کننده باشد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، سیگار عامل اصلی مرگ و میر قابل پیشگیری است، به طوری که تنباکو سالانه باعث بیش از ۷ میلیون مرگ در سراسر جهان می شود. در حالی که این یک آمار نگران کننده است، ترک یک ماده اعتیاد آور هم کار بدی نیست. سالانه کمتر از ۱ نفر از هر ۱۰ بزرگسال سیگاری با موفقیت آن را ترک می کند.

در نتیجه، محققان دانشگاه اینسبروک اتریش به دنبال راه‌هایی برای کاهش سختی های ناخوشایند ترک سیگار، با تمرکز بر تأثیر ورزش در داخل و خارج از خانه هستند.

مطالعات متعددی در مورد تأثیر ورزش در فضای سرپوشیده بر افرادی که به‌طور موقت ترک سیگار می‌کنند، وجود دارد، مطالعه جدید اولین مطالعه‌ای است که شامل فعالیت در فضای باز می‌شود.

محققان دریافتند که تمرینات کوتاه مدت هم در داخل خانه و هم در فضای باز به طور قابل توجهی باعث کاهش هوس و علائم ترک می شود و بهزیستی را بهبود می بخشد.

آنها در نتیجه گیری مقاله خود همچنین پیشنهاد می کنند که مطالعات آینده باید بررسی کنند که کدام عناصر برای کاهش هوس و علائم ترک عمل می کنند. آیا این خود فعالیت بدنی موثر است یا بودن در طبیعت و فضای باز حتی شاید هر دو تاثیرگذار هستند؟

این مطالعه در Psychopharmacology منتشر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید