کد خبر:4746
پ
۶۱۵۲۹۷۴۵

راه‌اندازی پیشرفته‌ترین دستگاه پمپ قلب و ریه در کاشان

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان از راه‌اندازی پیشرفته‌ترین دستگاه پمپ قلب و ریه شمال استان اصفهان در این مرکز درمانی خبر داد. مرضیه طالبیان اظهار کرد: دستگاه پمپ قلب و ریه به‌عنوان یکی از دستگاه‌های کلیدی اتاق عمل قلب باز است که با هدف مدرن‌سازی و ارتقاء تجهیزات این بیمارستان با فناوری‌های روز […]

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان از راه‌اندازی پیشرفته‌ترین دستگاه پمپ قلب و ریه شمال استان اصفهان در این مرکز درمانی خبر داد.

مرضیه طالبیان اظهار کرد: دستگاه پمپ قلب و ریه به‌عنوان یکی از دستگاه‌های کلیدی اتاق عمل قلب باز است که با هدف مدرن‌سازی و ارتقاء تجهیزات این بیمارستان با فناوری‌های روز دنیا و افزایش امنیت و آرامش خاطر بیماران با توجه به تعداد بالای عمل جراحی قلب باز خریداری شده است.

وی درباره کاربرد این دستگاه، افزود: انجام برخی از عمل‌های جراحی قلب باز در شرایطی است که قلب و ریه بیمار باید در هنگام انجام عمل، بدون فعالیت باشد، در چنین عمل‌هایی، دستگاه پمپ قلب باز برای انجام وظایف قلب و ریه مورد استفاده قرار می‌گیرد که به آن دستگاه «قلب و ریه مصنوعی» نیز گفته می‌شود.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان، تصریح کرد: خرید این دستگاه پیشرفته ۳۳ میلیارد ریال هزینه به دنبال داشته که از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کاشان و بیمارستان شهید بهشتی تأمین شده است.

وی گفت: بخش قلب باز از جمله بخش‌های فعال بیمارستان شهید بهشتی کاشان است که همواره با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزات و امکانات موجود جراحی قلب دنیا و همچنین توانمندترین کادر درمانی به بیماران خدمت می‌کنند.

طالبیان تصریح کرد: اضافه شدن این دستگاه به بخش عمل قلب بیمارستان شهید بهشتی، شرایط انجام عمل جراحی قلب برای کودکان را در این مرکز امکان‌پذیر کرده است که امیدواریم به زودی فعالیت آن آغاز شود.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید