کد خبر:4533
پ
۱۴۰۱۱۰۱۸۰۰۰۴۳۱_Test_PhotoN

رئیس شورای شهر اصفهان: روش توزیع عوارض آلایندگی، ظلم به مردم است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه روش توزیع عوارض سبز آلایندگی ظلم در حق مردم اصفهان است، گفت: از استاندار می‌خواهیم فشار اشخاص برای جلب و جذب آراء تاثیر داده نشود. محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با محکومیت نسل کشی در غزه اظهار کرد: دو هفته از شروع مجدد جنایت‌های رژیم […]

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه روش توزیع عوارض سبز آلایندگی ظلم در حق مردم اصفهان است، گفت: از استاندار می‌خواهیم فشار اشخاص برای جلب و جذب آراء تاثیر داده نشود.

محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با محکومیت نسل کشی در غزه اظهار کرد: دو هفته از شروع مجدد جنایت‌های رژیم اشغالگر اسرائیل در غزه می‌گذرد که همه دنیا شاهد این نسل کشی و ظلم و جور هستند.

وی با اشاره به قانون دائمی شدن مالیات بر ارزش افزوده و عوارض سبز گفت: این عوارض قرار بود از واحدهای آلاینده اخذ و برای بهسازی و توسعه فضای سبز و ناوگان حمل و نقل عمومی و سایر اقدامات در جهت کاهش آلودگی هوا به شهرداری‌های متأثر از آلایندگی داده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تغییراتی در نحوه توزیع در سال‌های گذشته ایجاد شده است معاون رئیس جمهور زمانی یک فرمول تعیین کرد که مربوط به شاخص‌های جمعیتی بود با مداخلاتی که در گذشته از سوی برخی نمایندگان صورت گرفت این شاخص مقداری تغییرات داشت.

وی ادامه داد: در جلسه با نمایندگان مجلس تشریح شد که این رقم به نسبت جمعیت و شاخص تاثیرپذیری توزیع صورت می‌گیرد، این روش به گونه‌ای انجام شد که به عنوان مثال اصفهان در کنار شهری قرار می‌گرفت که ۲۰۰ هزار نفر جمعیت داشت.

نورصالحی بیان کرد: پیگیری‌هایی داشتیم و اخیرا شنیدیم که شهرستانی با فاصله دور از اصفهان که تاثیری از آلودگی پالایشگاه نمی‌پذیرد به لیست اضافه شده و دوم اینکه تصمیم گیری شده بر اساس پلکان جمعیت این مبلغ توزیع شود که این نیز ظلم در حق مردم اصفهان است.

وی تصریح کرد: مسؤولان دست اندرکار به ویژه شخص استاندار باید دستور دهند که دقت شود و فشار اشخاص برای جلب و جذب آراء تاثیر داده نشود بلکه براساس کار کارشناسی و منطقی نسبت جمعیت مشخص شود و طبق قانون این هزینه در جهت کاهش آلودگی هوا مصرف شود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید