کد خبر:3619
پ
۴۵۴۵۸۵۳
مدیرکل گمرکات استان اصفهان:

درآمدهای گمرکی اصفهان ۴۴ درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرکات استان اصفهان از رشد ۴۴ درصدی درآمدهای گمرکی استان در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.  رسول کوهستانی پزوه اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان به میزان یک میلیون و ۱۹۲ هزار تن و به ارزش ۷۸۵ میلیون و ۱۳۰ […]

مدیرکل گمرکات استان اصفهان از رشد ۴۴ درصدی درآمدهای گمرکی استان در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

 رسول کوهستانی پزوه اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان به میزان یک میلیون و ۱۹۲ هزار تن و به ارزش ۷۸۵ میلیون و ۱۳۰ هزار دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزنی ۱۸ درصد و از لحاظ ارزش ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی اقلام صادراتی گمرکات استان اصفهان را ۴۷۶ نوع کالا برشمرد و افزود: عمده ترین محصولات صادراتی از گمرکات استان اصفهان چدن آهن و فولاد و مصنوعات آن، محصولات پتروشیمی، محصولات لبنی و فرش ماشینی و دستباف است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان تعداد کشورهای هدف صادرات از طریق گمرکات استان را ۸۱ کشور برشمرد و تصریح کرد: طی این مدت عراق، پاکستان، ترکیه، افغانستان و امارات متحده عربی مهمترین مقاصد صادراتی گمرکات استان اصفهان بوده است.

کوهستانی پزوه در خصوص واردات کالا از طریق گمرکات استان اصفهان اظهار داشت: در شش ماهه امسال ۵۷ هزار و ۹۲۷ تن کالا به ارزش ۲۹۹ میلیون دلار از طریق گمرکات استان اصفهان ترخیص شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۳ درصد رشد و از لحاظ ارزش یک درصد افزایش داشته است.

وی عمده کالاهای وارداتی گمرکات استان اصفهان را ماشین آلات مکانیکی و برقی، خطوط تولید، اجزا و قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی برشمرد و گفت: طی این مدت مهمترین کشورهای مبدا واردات به مقصد گمرکات استان اصفهان چین، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان و ایتالیا بوده‌اند.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان میزان درآمد گمرکات را ۱۴ هزار و ۸۴۷ میلیارد ریال برشمرد و افزود: در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ درآمد گمرکات استان اصفهان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد رشد داشته است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید