کد خبر:8417
پ
۵۷۳۵۴۴۴۹
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان:

دانش‌آموزان، سفیران مدیریت مصرف آب در خانه باشند

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان گفت: آب، حیاتی‌ترین عنصر زندگی بشر است و اگر نسبت به این امانت الهی کم توجه باشیم زندگی ما و نسل‌های بعدی با خطر روبرو می‌شود. سید محمد مسافری، شامگاه(دوشنبه، ۹ بهمن)در جشنواره نخستین واژه آب، در تالار شهید راحمی نوش‌آباد، اظهار کرد: مدرسه، مکان مقدسی است و ارتباط عاطفی […]

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان گفت: آب، حیاتی‌ترین عنصر زندگی بشر است و اگر نسبت به این امانت الهی کم توجه باشیم زندگی ما و نسل‌های بعدی با خطر روبرو می‌شود.

سید محمد مسافری، شامگاه(دوشنبه، ۹ بهمن)در جشنواره نخستین واژه آب، در تالار شهید راحمی نوش‌آباد، اظهار کرد: مدرسه، مکان مقدسی است و ارتباط عاطفی معلم با کودک بهترین فرصت برای نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف آب است.

وی افزود: آشنایی دانش آموزان با فرهنگ مصرف درست آب، باعث انتقال این آموزش به خانواده‌ها می‌شود و ترویج مدیریت مصرف آب، نیازمند مشارکت همه دستگاه‌های مربوط است تا این آموزش‌ها به طور مداوم انجام شود.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان، تصریح کرد: کلمه آب، نخستین واژه‌ای است که دانش آموزان کلاس اول، خواندن و نوشتن آن را فرا می‌گیرند بر همین اساس، اجرای این جشنواره می‌تواند، در ذهن دانش آموزان به یادگار مانده و این دانش آموزان به عنوان سفیران شایسته مدیریت مصرف آب در خانه و جامعه نقش مؤثری ایفا کنند.

مسافری با اشاره به اجرای پروژه فاضلاب در نوش‌آباد گفت: اجرای پروژه فاضلاب شهری با هدف حفظ مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد به‌عنوان بزرگ‌ترین معماری دستکند جهان، حفظ منابع موجود آب‌های زیرزمینی و استفاده بهینه از آب، نویدبخش زندگی بهتر برای آینده‌سازان این منطقه است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان، افزود: اثرپذیری خانواده‌ها از دانش آموزان، فرصتی است که بخش قابل توجهی از برنامه‌های مدیریت مصرف آب برای دانش آموزان اجرا شود و نتیجه آن کاهش ۵ درصدی مصرف آب در منطقه کاشان بوده است.

وی تأکید کرد: مشارکت فعال معلمان دلسوز و دغدغه‌مند در مدارس که درک درستی از اهمیت حفظ منابع آب دارند، باعث شده تا منطقه کاشان در ترویج آموزش‌های فرهنگ مصرف بهینه آب در کشور پیشتاز باشد.

جشنواره ملی نخستین واژه آب، با حضور ۳٠٠ دانش‌آموز دوره ابتدایی از مدارس شهید تقوی شاد، شهید فکری، شهید راحمی، شهید هاشمی‌نژاد، شهید اشنویی و برکت شهر نوش‌آباد برگزار شد که اجرای نمایش، عروسک‌گردانی و امضای پیمان‌نامه بخش‌هایی از این آیین بود.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید