کد خبر:1706
پ
image_2022-12-17_11-21-12-300×210

حمل‌ونقل پاک در اصفهان با اجرای طرح «بفرمایید پاکرو »

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در طرح «بفرمایید پاکرو» با هدف کاهش آلودگی و ترافیک در این کلان‌شهر، قرار است وسایل حمل‌ونقل پاک شامل موتور سیکلت برقی، دوچرخه برقی و معمولی با تسهیلات مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد تا آن‌ها بتوانند این وسایل را خریداری و در سطح شهر استفاده کنند. حسین […]

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: در طرح «بفرمایید پاکرو» با هدف کاهش آلودگی و ترافیک در این کلان‌شهر، قرار است وسایل حمل‌ونقل پاک شامل موتور سیکلت برقی، دوچرخه برقی و معمولی با تسهیلات مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد تا آن‌ها بتوانند این وسایل را خریداری و در سطح شهر استفاده کنند.

حسین حق‌شناس با اشاره به طرح «بفرمائید پاکرو» اظهار کرد: این طرح با هدف کاهش آلودگی و ترافیک در شهر اصفهان از سال گذشته پیگیری شده است.

وی افزود: در این طرح قرار است وسایل حمل‌ونقل پاک شامل موتور سیکلت برقی، دوچرخه برقی، دوچرخه معمولی و اسکوتر را با تسهیلات مناسب در اختیار شهروندان قرار دهیم تا آن‌ها بتوانند این وسایل را خریداری و در سطح شهر استفاده کنند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه طرح «بفرمائید پاکرو» در تفاهم‌نامه‌ای با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسته شده است، تصریح کرد: این بانک متعهد شده است تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید وسایل پاکرو را به‌صورت قرض‌الحسنه و بدون نیاز به امتیاز سپرده در اختیار شهروندان قرار دهد.

وی ادامه داد: در این راستا با ۱۲ فروشگاه تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده که لیست این فروشگاه‌ها در وبگاه‌های شهرداری موجود است و با مراجعه به شعب بانک مهر ایران نیز می‌توان از این لیست استفاده کرد.

حق‌شناس ادامه داد: شهروندان با مراجعه به این فروشگاه‌ها، کالای مورد نظر خود را برای خرید مشخص می‌کنند، سپس میزان مبلغ و تعداد اقساطی که فروشگاه در نظر گرفته است، مشخص می‌شود و پس از آن با مراجعه به یکی از شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یا از طریق درگاه آن افتتاح حساب انجام می‌دهند.

در حال رایزنی با سازمان‌ها و ادارات هستیم تا برای کارمندان خود شرایط ضمانت شرکت در طرح «بفرمائید پاکرو» را فراهم کنند

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با بانک انجام شده است پس از مراجعه و افتتاح حساب، از طریق بانک هماهنگی‌های لازم برای خرید انجام می‌شود، سپس یک کارت اعتباری در وجه مشتری صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بسته به اعتبارسنجی شخص خریدار، ضمانت‌های لازم از او گرفته خواهد شد و شخص خریدار پس از دریافت کارت بانکی خود با مراجعه به فروشگاه می‌تواند کالای مورد نظر را تهیه کند.

حق‌شناس با بیان اینکه در گام نخست با اتحادیه فروش موتورسیکلت‌های برقی و دوچرخه مذاکره و در حال حاضر تعداد ۱۲ فروشگاه برای این منظور مشخص شده است، گفت: در صورتی‌که فروشگاه‌های دیگر برای این موضوع تمایل به همکاری داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به شعبه مرکزی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران واقع در بلوار شهید مطهری تفاهم‌نامه آن را با بانک امضا کنند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: به‌طور معمول خرید دوچرخه معمولی و برقی و موتورسیکلت‌های برقی با همان مبلغ مشخص و برآورد انجام شده در تفاهم‌نامه برای خریدار پاسخگو است، اما در صورتی که خریدار برای خرید وسیله مورد نظر خود مشخصات فنی خاص‌تری را در نظر داشته باشد که مبلغ آن بیش از مبلغ مندرج در تفاهم‌نامه باشد، وجه مازاد آن را باید پرداخت کند یا با مشارکت یکی دیگر از اعضای خانواده خود در این طرح، پس از دریافت وام، به‌طور مشترک کالای مورد نظر خود را خریداری کند.

وی با بیان اینکه در حال رایزنی با سازمان‌ها و ادارات در این خصوص هستیم تا برای کارمندان خود شرایط ضمانت شرکت در طرح «بفرمائید پاکرو» را فراهم کنند، گفت: شرایط اقساط این طرح بسته به نوع وسیله و فروشگاه از شش تا ۲۴ قسط است.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید