کد خبر:2894
پ
۱۴۰۲۰۶۱۸۰۰۰۰۹۹_Test_PhotoN

جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان، متعلق به همه ایران است

معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، رویدادی برای کل ایران و توفیق اجرایش از آن اصفهان است و همه مردم باید از این جشنواره و اثرات آن بهره‌مند شوند.  میثم بکتاشیان مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره در اصفهان، در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره که با حضور تعدادی از مدیران […]

معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، رویدادی برای کل ایران و توفیق اجرایش از آن اصفهان است و همه مردم باید از این جشنواره و اثرات آن بهره‌مند شوند.

 میثم بکتاشیان مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره در اصفهان، در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره که با حضور تعدادی از مدیران ستادی تهران و جمعی از مدیران کمیته های ستادی اصفهان در شهر اصفهان برگزار شد، با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف و برگزاری جلسات مستمر به منظور پیشبرد امور اظهار کرد: رابطین آموزش و پرورش، صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حال مشخص شدن هستند تا در فرآیند اجرایی جشنواره در شهر اصفهان، در زمان باقی‌مانده اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تأکید بر تلاش شبانه‌روزی و متعهدانه همکاران در حوزه‌های مختلف، گفت: امیدوارم امسال با تغییر رویکردها و محتوایی‌شدن اقدامات، برنامه‌های محله محور که جزو رویکردهای دوره کنونی مدیریت شهری است با قوت بیشتری پیش برود.

مدیر اجرایی سی و پنجمین دوره جشنواره در اصفهان بیان کرد: صحبت از اصفهان یا تهران در ادبیات ما نیست و به عنوان یک پیکره واحد در حال پیشبرد برنامه‌های جشنواره هستیم.

 

 همه مردم ایران باید از جشنواره بهره‌مند شوند

کمال حیدری معاون فرهنگی شهردار اصفهان نیز  در این نشست اظهار کرد: اصفهان شهر زندگی است و برگزاری این رویداد می‌تواند به ایجاد شور و نشاط برای دستیابی به این شعار ما را یاری کند.

وی با بیان اینکه همه مردم باید از این جشنواره و اثرات آن بهره‌مند شوند، گفت: آنچه می‌تواند ما را در فرآیند اجرا و عملیات کمک کند تا به بهترین نحو جشنواره را اجرا کنیم، هم‌افزایی و همدلی است.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان ادامه داد: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، رویدادی برای کل ایران و توفیق اجرایش از آن اصفهان است. باید تلاش کنیم تا این جشنواره به بهترین نحو اجرا شود.

وی با تأکید بر لزوم اجرای هرچه بهتر برنامه‌های جنبی جشنواره اظهار کرد: فضای جشنواره همان طور که از نامش مشخص است، باید با محوریت کودک و نوجوان باشد و از سویی این جشنواره فرصتی است تا نشاط و شور در کشور حاکم شود.

حیدری تصریح کرد: دشمن به دنبال ایجاد فضای یأس و ناامیدی است و ما باید از فرصت برگزاری این رویداد نهایت استفاده را ببریم.

وی با اشاره به مدیریت مناسب منابع گفت: کمیته بین بخشی برای درگیر کردن سایر سازمان‌ها بسیار مهم است و سازمان‌های مختلف در رقم خوردن این فضا ایفای نقش می‌کنند.

 

اهمیت آثار و مخاطبان جشنواره 

مسعود احمدیان مدیر اجرایی جشنواره سی‌وپنجم در این نشست اظهار کرد: این جشنواره بین‌المللی در یک لوکیشن ارزشمند به نام اصفهان برگزار می‌شود اما نکته‌ای که همیشه آن‌ را فراموش کرده‌ایم، مخاطب اصلی این برنامه یعنی کودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به پشتیبانی مالی برپایی این دوره از جشنواره گفت: بیشترین حجم مباحث مالی جشنواره در زمینه تامین فیلم‌های خارجی وحضور میهمانان و داوران از کشورهای مختلف است.

مدیر اجرایی جشنواره با تأکید بر اهمیت نمایش فیلم در این جشنواره، گفت: غالبا به تامین آثار برای نمایش در جشنواره توجه نمی‌شود و متأسفانه گاه فیلم‌ها برای ما مهم نیست.

احمدیان با بیان اینکه مهمانان اصلی ما سازندگان آثار هستند، گفت: تولیدکنندگان آثار باید در این جشنواره فرصتی داشته باشند تا در این رویداد در کنار یکدیگر قرار بگیرند و تجربیات خود را ارائه کنند.

وی با اشاره به جایگاه مخاطب جشنواره گفت: کودکان و نوجوانان مخاطبان اصلی این جشنواره هستند. اصفهان نیازمند سالن سینمای خوب و استاندارد است تا مخاطب از کیفیت تصویر و صدا لذت ببرد. باید این استانداردها فراهم شود تا مخاطب جشنواره بهترین استفاده را از تماشای فیلم‌ها ببرد.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با دبیری مجید زین‌العابدین و با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان از پانزدهم تا بیستم مهرماه سال جاری (۷ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳) در اصفهان برگزار می‌شود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید