کد خبر:9758
پ
۳۳۹۳۳۹۲
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان:

تیم امدادی در اصفهان درحالت آماده باش است/ورود سامانه از فردا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آماده باش ۴۷۰ تیم امدادی در استان اصفهان با توجه به ورود سامانه جوی به استان از فردا تا پایان هفته خبر داد. منصور شیشه فروش با اشاره به اعلام آماده باش مدیریت بحران استان اصفهان به دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان برای ارائه خدمات امدادی، اجرای طرح‌های کاهش خطر […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آماده باش ۴۷۰ تیم امدادی در استان اصفهان با توجه به ورود سامانه جوی به استان از فردا تا پایان هفته خبر داد.

منصور شیشه فروش با اشاره به اعلام آماده باش مدیریت بحران استان اصفهان به دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان برای ارائه خدمات امدادی، اجرای طرح‌های کاهش خطر و پیشگیری از بروز خسارات با هشدار سطح نارنجی هواشناسی اظهار داشت: براساس اعلام سازمان هواشناسی از روز شنبه ۵ اسفند تا پایان هفته به دلیل استقرار سیستم‌های بارشی سرد و قطبی از سمت شمال و نیز جنوب از اواخر روز شنبه تا روز دوشنبه و نیز موج بارشی از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه در تمامی مناطق استان به خصوص مناطق شمالی، شمال غرب، جنوب و مرکز پیش‌بینی شده است.

وی افزود: از این رو تقویت نیروهای عملیاتی و تجهیزات امداد زمستانی و برف روبی در اداره راهداری شهرداری‌ها، پلیس راه، جمعیت هلال احمر، شرکت‌های آزاد راه، اورژانس، شرکت‌های گاز، آب و فاضلاب و دهیاران و آمادگی ستاد مدیریت بحران فرمانداری‌ها امری ضروری است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه پیش‌بینی بارش برف و باران، کاهش دما بین ۵ تا ۱۰ درجه، وزش تندبادهای موقتی، سیلابی شدن مسیل‌ها، کاهش میدان دید و لغزندگی محورها و معابر شهری و روستایی در استان اصفهان پیش بینی شده است، ادامه داد: این پدیده در مناطق کاشان و آران و بیدگل، اردستان، نائین، نطنز، شاهین‌شهر و میمه، مورچه خورت، برخوار، اصفهان، خوانسار، گلپایگان، سمیرم، دهاقان و محورهای جاده‌ای مرزی بین استان اصفهان و استان‌های مرکزی، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کهکیلویه و بویر احمد مشاهده خواهد شد.

وی با بیان اینکه وزش تندبادهای لحظه‌ای و بارش باران برف، لغزندگی جاده‌های شهری و روستایی و جریان رواناب و سیلاب‌های محلی در مناطق شرق و مرکزی پیش بینی شده است، ادامه داد: بر این اساس استقرار تجهیزات برف‌روبی، آماده بکار بودن ماشین آلات، دپوی نمک و شن در معابر شهری، روستایی و جاده‌ها، راهدارخانه‌ها، پایگاه‌های امدادی شهری و روستایی الزامی است.

شیشه فروش ادامه داد:.تقویت امکانات امداد سیل و برف روبی و تیم‌های عملیاتی هلال احمر در جاده‌ها با تأمین اقلام ضروری و پیش بینی ظرفیته‌ای اسکان اضطراری برای مسافران ضروری است.

وی با بیان اینکه رعایت اصول ایمنی تردد در محورهای جاده‌ای، تقویت تجهیزات امداد زمستانی و زنجیر چرخ در خوروهای سبک و سنگین با نظارت پلیس راه و راهداری نیز باید مورد توجه باشد، گفت: شهروندان نیز باید از سفرهای غیر ضروری در محورهای جاده‌ای و کوهستانی و برف‌گیر و سایت‌های گردشگری، اجرای طرح‌های کاهش خطر ناشی از کولاک و تند بادها با استحکام بخشی به سازه‌های ناپایدار در برابر تندبادهای موقتی و بارش برف توجه داشته باشد و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه حفاظت محصولات و سازه‌های کشاورزی، گلخانه‌ها، واحدهای دام و طیور و شبکه‌های آب و گاز در برابر سیل و تندباد و بارش برف و حفاظت محصولات کشاورزی و شبکه‌های آب در برابر یخ زدگی نیز باید در دستور کار باشد، ادامه داد: رعایت اصول ایمنی دراستفاده از وسایل گرمازا و گاز سوز با کنترل ایمنی در نصب و استفاده از بخاری‌ها و اطمینان از باز بودن مسیر خروج دود از مسیر دودکش در اماکن عمومی، کارگاه‌ها، معادن، مساجد، محل‌های اقامت و…. و نیز صرفه جویی در مصارف گاز در همه بخش‌های مصرف مورد توجه باشد.

وی اضافه کرد: در این زمینه ۴۷۰ تیم امدادی و خدمات‌رسان ثابت و سیار در مناطق در معرض خطر، محورهای جاده‌ای، روستایی و شهری، پایگاه‌ها، راهدارخانه‌ها و… به همراه تجهیزات و ماشین آلات در ۲۰۰ پایگاه ثابت و سیار اورژانس، ۴۴ راهدارخانه، ۴۶ پایگاه امداد جاده‌ای هلال احمرو نیز پاسگاه‌های پلیس راه و واحدهای خدمات شهری و آتش نشانی ۱۱۴ شهرداری استقرار یافتند.

شیشه فروش ادامه داد: تلفن‌های امدادی ۱۴۱ برای اطلاع رسانی از وضعیت راه‌ها ۱۱۲ هلال احمر ۱۱۵ اورژانس ۱۲۵ اتش نشانی شهرداری‌ها ۱۹۴ امداد گاز ۱۲۲ امداد اب و فاضلاب ۱۲۱ امداد برق و ۱۱۰ نیروی انتظامی در جهت پاسخ گویی به امداد خواهان بصورت شبانه روز ارائه خدمت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: استقرار همه عوامل امدادی و خدمات رسان در محل‌های مأموریت و لغو تمامی مرخصی‌ها تاکید شده است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید