کد خبر:3459
پ
۱۴۰۲۰۷۰۳۰۸۰۹۳۸۲۷۲۲۸۴۱۲۳۰۴

توزیع عادلانه آب در استان اصفهان با راه‌اندازی سیستم تله‌متری

مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت:  با راه‌اندازی  سیستم تله متری در ۶۳۷ نقطه در تاسیسات آبرسانی  شهرهای استان اصفهان، بیش از  ۹۰ درصد شهرهای تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ از این تکنولوژی برخوردار شدند.   حسین اکبریان با بیان اینکه در تابستان امسال توانستیم با مانیتورینگ و کنترل تاسیسات آب به صورت لحظه به […]

مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت:  با راه‌اندازی  سیستم تله متری در ۶۳۷ نقطه در تاسیسات آبرسانی  شهرهای استان اصفهان، بیش از  ۹۰ درصد شهرهای تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ از این تکنولوژی برخوردار شدند.

 

حسین اکبریان با بیان اینکه در تابستان امسال توانستیم با مانیتورینگ و کنترل تاسیسات آب به صورت لحظه به لحظه آب شرب را به صورت عادلانه توزیع کنیم، اظهار داشت: آبفای استان اصفهان علاوه بر مانیتوریگ تاسیسات آب در نقاط شهری، کنترل و پایش لحظه به لحظه تاسیسات آب در روستاها را نیز در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در یک سال گذسته ۱۲۰ نقطه از تاسیسات آبرسانی در روستاهای استان اصفهان مجهز به سیستم تله‌متری و تله‌کنترل شده‌اند که این امر نه تنها توزیع عادلانه آب با فشار یکسان را در روستاها به همراه داشته، بلکه از هدر رفت آب نیز در روستاها جلوگیری به عمل آمده است.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر تاسیسات آب بسیاری از نقاط استان اصفهان شامل  مخازن آب، ایستگاه‌های پمپاژ، چاه‌ها، شیرهای فشارشکن، خطوط اصلی انتقال، شبکه توزیع آب، تصفیه خانه‌های آب و آب شیرین‌کن‌ها به وسیله سیستم تله‌متری و تله‌کنترل مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه  تنظیم فشار یکنواخت  شبکه آب که عامل بسیار مهمی در توزیع عادلانه محسوب می‌شود، تنها یکی از مزیت‌های سیستم تله‌متری در تاسیسات به شمار می‌آید، خاطرنشان کرد: کاهش استهلاک تجهیزات و تاسیسات، جلوگیری از سرریز مخازن، افزایش عمر تاسیسات، بالانس شبکه توزیع و هدر رفت آب از دیگر مزیت‌های تجهیز تاسیسات آب به سیستم تله‌متری است.

اکبریان دسترسی پایدار همه مردم در شهرها و روستاها به آب شرب را ضروری دانست و گفت: آبفای استان اصفهان برای تحقق چنین امری از همه عواملی که در این فرایند موثر هستند به نحو مطلوب بهره‌مند می‌شود که در این راستا می‌توان به استفاده از تکنولوژی های روز دنیا اشاره کرد.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید