کد خبر:6169
پ
۱۸۶۶۸۰۰۱_۳۹۲

توجه به تربیت معنوی دانش آموزان در نظام آموزشی

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی دانش‌آموزان به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد نشود استاندار اصفهان در یکصدوهفتادسومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت:  تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و اگر افرادی در دوره‌های گذشته نسبت به این موضوع غفلت کرده‌اند، غفلت آن‌ها نابخشودنی است. […]

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی دانش‌آموزان به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد نشود

استاندار اصفهان در یکصدوهفتادسومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت:  تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و اگر افرادی در دوره‌های گذشته نسبت به این موضوع غفلت کرده‌اند، غفلت آن‌ها نابخشودنی است.

سیدرضا مرتضوی با اشاره به اینکه نماز، یکی از کلیدی‌ترین مسائل است که می‌تواند جامعه را از بسیاری از مشکلات و مسائل رهایی بخشد، افزود: دور شدن افراد از این فریضه، عاملی شده است که در بخش‌های مختلف حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد مسائل بسیاری باشیم.

او  با بیان اینکه  کلید حل بسیاری از معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه، امر نماز است گفت:  نماز منجر به ایجاد آرامش و دوری از بسیاری از منکرات در جامعه می‌شود و هر چه که تلاش بیشتری در ترویج این فریضه داشته باشیم، به بخشی از مسئولیتی که بر دوش تمام مسئولان است، عمل خواهد شد.

مرتضوی با تأکید بر لزوم تربیت انسان به عنوان انسانی موحد و مؤمن، گفت: تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و اگر افرادی در دوره‌های گذشته نسبت به این موضوع غفلت کرده‌اند، غفلت آن‌ها نابخشودنی است.

استاندار اصفهان بر لزوم توجه والدین به نوع تربیت فرزند خود تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود موضوعاتی از جمله نماز در مدارس و در حوزه تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گیرد و کمیته‌ای در راستای اهداف آن فعالیت داشته و باید تمام همراهی‌ها در مسیر انجام انتظارات در حد مطلوب باشد.

او گفت: شورای آموزش و پرورش استان در این امر مهم ورود کرده است و مسئولان نیز نباید از این موضوع بگذرند.

بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی در مدارس، بررسی وضعیت برگزاری نماز جماعت، ساخت و تجهیز نمازخانه و رویداد‌های مرتبط با نماز در مدارس، تشکیل کانون نخبگان فرهنگیان و دانش آموزان، تشریح رویداد رویش سبز در استان از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید