کد خبر:8772
پ
۶۲۸۴۰۲۲۹
فرماندار تیران و کرون:

تقویت سرمایه‌گذاری کشاورزی مستلزم تشکیل اتحادیه صنفی است

فرماندار تیران و کرون گفت: تقویت سرمایه‌گذاری کشاورزی در این شهرستان مستلزم تشکیل اتحادیه صنفی و کار مشارکتی است. علی محمدی‌کیا، امروز(یکشنبه، ۱۵ بهمن) در آیین افتتاحیه یک باب گلخانه سبزی و صیفی و خانه مددجویی، اظهار کرد: توسعه کشاورزی مدرن با احداث گلخانه‌ها و کاشت گیاهان دارویی در تیران و کرون ایجاد شده و […]

فرماندار تیران و کرون گفت: تقویت سرمایه‌گذاری کشاورزی در این شهرستان مستلزم تشکیل اتحادیه صنفی و کار مشارکتی است.

علی محمدی‌کیا، امروز(یکشنبه، ۱۵ بهمن) در آیین افتتاحیه یک باب گلخانه سبزی و صیفی و خانه مددجویی، اظهار کرد: توسعه کشاورزی مدرن با احداث گلخانه‌ها و کاشت گیاهان دارویی در تیران و کرون ایجاد شده و این اتفاق علاوه بر افزایش تولید، اشتغال در عرصه‌های مختلف را به همراه داشته است.

وی افزود: تشکیل اتحادیه صنفی مثل شرکت تعاونی گلخانه داران علاوه بر هم افزایی امکان و توانایی خرید بذر و تجهیزات مورد نیاز به فعالیت مشارکتی و مدیریت بازار نیز کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا، فرماندار تیران و کرون بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز را مهم خواند و یادآور شد: اتحادیه‌های صنفی در این عرصه به کشاورزان و سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا بتوانند از این ظرفیت با مدل‌های روز استفاده کنند.

به گفته وی، عدم بسته‌بندی، برند سازی و فراوری تولیدات در تیران و کرون، میزان سوددهی به کشاورزان و تولیدکنندگان را کاهش داده است.

محمدی کیا در بخشی از سخنان خود به حمایت‌های اجتماعی فعالان اقتصادی شهرستان اشاره کرد و گفت: علاوه بر فرصت‌های تولیدی، اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی منطقه در محرومیت‌زدایی و رفع نیازها نیز کمک می‌کنند.

وی کمک به ایتام، خانواده‌های نیازمند، توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان، مسکن مددجویی، مدرسه‌سازی و فعالیت‌های فرهنگی را از جمله فعالیت‌های اجتماعی فعالان اقتصادی در تیران و کرون بیان کرد.

 

نیاز مسکن مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

همچنین رئیس کمیته امداد تیران و کرون در تحویل خانه‌های مددجویان این نهاد با اشاره به نیاز مسکن مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر گفت: در حال حاضر ۳۰ پروژه مسکن مددجویی در این شهرستان در حال احداث است.

اردشیر فرخ وند ادامه داد: ۱۰ باب از آن تحویل مددجویان شده و ۱۰ باب دیگر نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

وی یادآور شد: برای احداث خانه‌های افراد تحت پوشش کمیته امداد یک میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه از سوی این نهاد اختصاص می‌یابد.

رئیس کمیته امداد تیران و کرون با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در برخی پروژه‌ها مشارکت می‌کند، افزود: در برخی از پروژه‌ها آورده مددجو و کمک خیران نیز وجود دارد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید