کد خبر:3944
پ
۱۳۹۷۰۶۰۸۰۶۴۶۰۳۱۲۹۱۵۲۰۰۵۵۴

تصمیم باشگاه ذوب‌آهن برای راه‌اندازی آکادمی قایقرانی

قایقران تیم ملی بانوان از راه‌اندازی آکادمی قایقرانی توسط باشگاه ذوب‌آهن خبر داد. نازنین ملایی از  ایجاد ایجاد آکادمی قایقرانی بانوان توسط باشگاه ذوب‌آهن خبر داده و اظهار داشت: اصفهان توان خوبی در قایقرانی دارد و اکثر نیروهای بومی استان اصفهان عضو تیم ملی هستند و در این راستا قرار است که برای آموزش اولیه علاقه‌مندان […]

قایقران تیم ملی بانوان از راه‌اندازی آکادمی قایقرانی توسط باشگاه ذوب‌آهن خبر داد.

نازنین ملایی از  ایجاد ایجاد آکادمی قایقرانی بانوان توسط باشگاه ذوب‌آهن خبر داده و اظهار داشت: اصفهان توان خوبی در قایقرانی دارد و اکثر نیروهای بومی استان اصفهان عضو تیم ملی هستند و در این راستا قرار است که برای آموزش اولیه علاقه‌مندان به قایقرانی از توان این نیروها استفاده شود.

وی افزود: قرارداد راه‌اندازی آکادمی قایقرانی با باشگاه ذوب‌آهن تا پایان مهره منعقد خواهد شد و کار کلید می‌خورد.

ملی‌پوش قایقرانی بانوان هدف از این اقدام را آموزش و جذب علاقه‌مندان این رشته در اصفهان خوانده و گفت: مراحل آموزش از پایه و زیر نظر مربیان باکیفیت صورت می‌گیرد، چون وقتی از سن پایه آموزش‌ها شروع می‌شود، در مراحل بعدی و با زیرساخت مناسب می‌توان امیدواری بیشتری نسبت به ادامه مسیر داشت.

ملایی تأکید کرد: پس از استعدادیابی برنامه‌های دیگر همچون اردوهای آمادگی و قرارگرفتن بازیکنان منتخب در کنار بازیکنان تیم ملی را برای ارتقا روحیه بازیکنان در نظر داریم.

وی با تاکید بر اینکه هدف از استعدادیابی، استفاده از ظرفیت‌های موجود استان اصفهان است، افزود: باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در حوزه بانوان موفق عمل کرده و در تلاش هستیم تا در بخش قایقرانی نیز بتوانیم ترکیب خوبی را آماده کنیم.

این قایقرانی ملی‌پوش بانوان با تاکید بر اهمیت استعدادیابی در این حوزه خاطرنشان کرد: قایقرانی رده سنی جوان و نوجوان دارد؛ اما بحث اصلی شناسایی افرادی است که استعداد ورزشی خوبی دارند و برای اینکه کشف و پرورش استعدادها از شیوه درست صورت بگیرد‌، بخش‌های مختلف آمادگی جسمانی در فرآیند استعدادیابی مورد توجه قرار خواهیم داد.

مولایی در مورد امکانات کشور در مقایسه با سایر کشورها در ورزش قایقرانی گفت: بدون شک تفاوت بسیار زیادی از لحاظ امکانات قایقرانی کشور ما در مقایسه با سایر کشورها به‌خصوص کشورهای اروپایی وجود دارد با این‌ حال در قایقرانی اصفهان امکانات اولیه برای تمرینات در سطح ابتدایی تمرین وجود دارد، اما در سطح حرفه‌ای باید امکانات فراهم شود.

وی اضافه کرد: در بخش روئینگ در اصفهان امکانات نداریم، اما قایق‌های ساخت ایران هم برای تمرین وجود دارد در مراحل بالاتر و حرفه‌ای‌تر می‌توان هزینه‌های بهتر داشت.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید