کد خبر:8077
پ
۵۷۴۹۴۳۵۴
رئیس دادگستری اردستان:

تبلیغات زودهنگام کاندیداهای مجلس ممنوع است

رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت: در قانون عنوان شده که تبلیغات زودهنگام کاندیدای نمایندگی مجلس ممنوع است، اما جرم نیست. حجت‌الاسلام مجتبی عرب سعیدی، شامگاه (سه‌شنبه، ۳ بهمن) در دیدار اعضای شورای تأمین شهرستان اردستان با خبرنگاران، اظهار کرد: دستگاه قضایی بر خود موظف می‌داند گلایه و انتقادهایی که به سیستم قضایی و مسئولان آن […]

رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت: در قانون عنوان شده که تبلیغات زودهنگام کاندیدای نمایندگی مجلس ممنوع است، اما جرم نیست.

حجت‌الاسلام مجتبی عرب سعیدی، شامگاه (سه‌شنبه، ۳ بهمن) در دیدار اعضای شورای تأمین شهرستان اردستان با خبرنگاران، اظهار کرد: دستگاه قضایی بر خود موظف می‌داند گلایه و انتقادهایی که به سیستم قضایی و مسئولان آن می‌شود را پیگیر و پاسخگو باشد. حتی از بحث‌های چالشی استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در قانون عنوان شده است که تبلیغات زودهنگام کاندیداهای نمایندگی مجلس ممنوع است، اما جرم نیست، افزود: در قانون عنوان مجرمانه‌ای به نام تبلیغات زودهنگام نداریم و کسی به این دلیل به دادگاه اظهار نمی‌شود. دستگاه قضایی موظف است بر موضوعاتی که جرم است رسیدگی کند نه به تخلفات و ممنوعیات انتخاباتی.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی از گفت‌وگو با اصحاب رسانه استقبال می‌کند، گفت: به‌عنوان مثال اعلام اسامی نامزدهای انتخاباتی اصلاً کار مجرمانه‌ای نیست و اگر از منابعی خبرهایی منتشر شد اشکالی ندارد.

عرب سعیدی تصریح کرد: هر گزارشی به مرجع قضایی اعلام شود دستگاه قضایی مکلف خواهد بود نسبت به آن اظهار نظر کند و تصمیم قضایی بگیرد، در غیر این صورت برای آن مسئول قضایی تخلف محسوب می‌شود.

 

مطالب فضای مجازی رصد می‌شود

همچنین دادستان عمومی اردستان، گفت: از رسانه‌های شهرستان اردستان انتظار داریم حقیقت‌نگار باشند و با رعایت اخلاق و بی‌طرفی معیارهای انتخاب اصلاح با زمینه شور انتخاباتی را تبیین کنند.

سید عباس بارودکو بیان کرد: رسانه‌ها نباید مدافع شخص خاصی باشند و دور از اخلاق حرفه‌ای خبرنگار است که جانب‌داری گروه و یا شخص خاصی را انجام دهد. گاهی مواقع مشاهده می‌شود برخی از اقدامات خبرنگاران موجب تشکیل پرونده قضایی می‌شود.

وی با بیان اینکه از اصحاب رسانه انتظار داریم در کنار دغدغه مندی کشور و مشکلات مردم رویکرد امیدآفرینی در جامعه داشته باشند، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و مخصوصاً فعالان فضای مجازی در نظر داشته باشند که تمام مطالبی که در این فضا قرار می‌دهند توسط نهادهای نظارتی، امنیتی و انتظامی رصد می‌شود و گاهی اگر مطالبی خلاف واقع انتشار داده شود با متخلفان برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید