کد خبر:3820
پ
۴۵۸۹۰۶۴
مدیرعامل آبفای استان اصفهان خبرداد؛

تامین پایدار آب آشامیدنی منطقه کویری بادرود اصفهان

مدیر عامل آبفای استان اصفهان از تامین پایدار آب شرب ۲ شهر و ۶ روستای منطقه بادرود از توابع شهرستان نطنز با بهره مندی از سیستم تله متری در فصل تابستان خبر داد. حسین اکبریان با بیان اینکه هم اکنون تمام تاسیسات آب شهرها و ۵۰ درصد تاسیسات آب روستاهای منطقه بادرود مجهز به سیستم […]

مدیر عامل آبفای استان اصفهان از تامین پایدار آب شرب ۲ شهر و ۶ روستای منطقه بادرود از توابع شهرستان نطنز با بهره مندی از سیستم تله متری در فصل تابستان خبر داد.

حسین اکبریان با بیان اینکه هم اکنون تمام تاسیسات آب شهرها و ۵۰ درصد تاسیسات آب روستاهای منطقه بادرود مجهز به سیستم تله متری است، اظهار داشت: منطقه بادرود تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار ندارد و آب شرب شهرها و روستاهای این منطقه از منابع محلی تامین می شود که از کمیت و کیفیت مناسبی برخوردار است.

وی با اشاره به وجود ۱۰ حلقه چاه که تامین کننده آب شرب جمعیتی بالغ بر ۲۳ هزار و ۶۲۰ نفر در شهرها و روستاهای این منطقه است، گفت: آبدهی این چاه‌ها حدود ۱۸۰ لیتر درثانیه بوده اما نیاز آبی این منطقه کویری در فصل تابستان بیش از ۱۸۰ لیتر در ثانیه است در حالی که در تابستان امسال با اجرای برنامه های مدیریت مصرف، استفاده از تجهیزات تله متری ونیز همراهی مردم در مصرف بهینه آب کمبودی در زمینه تامین آب شرب در ساعات پیک مصرف نداشتیم.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان وجود ۹ مخزن با ظرفیت ۸ هزار و ۴۰۰ مترمکعب را یکی دیگر از عوامل تامین کننده پایدار آب شرب مردم این منطقه درتمام روزهای سال دانست و خاطر نشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال‌های آینده به منظور دسترسی پایدار مردم این منطقه کویری به آب شرب پایدار، نیاز به احداث ۲ مخزن هر کدام به ظرفیت ۲ هزار متر مکعب و یک مخزن به ظرفیت یک هزار متر مکعب است.

اکبریان با بیان اینکه کیفیت آب شرب چاه‌های این منطقه به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرد، اظهار داشت: همه روزه پارامترهای مختلف مانند کلر باقی مانده و سایر پارامتر های کیفی درآب شرب، توسط نهادهای ذیصلاح مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرد ونتایج نشان می دهد که آب شرب سالم و بهداشتی در اختیار مردم شهرها و روستاهای این منطقه قرار دارد.

وی هدر رفت آب را در منطقه بادرود ۲۲ درصد اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون طول شبکه توزیع آب در ۲ شهر بادرود و خالد آباد ۱۸۵ کیلومتر و طول شبکه توزیع آب در ۶ روستای این منطقه ۴۵ کیلومتر است اما از آنجاییکه شبکه توزیع در روستاها فرسوده است در یک سال گذشته ۹۴ حادثه شکستگی شبکه توزیع آب در روستاهای این منطقه به وقوع پیوسته است که نیاز است اعتبارات عمرانی لازم جهت اصلاح شبکه فرسوده در این منطقه تخصیص یابد.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان به اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب در شهرها و روستاهای منطقه بادرود پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته تا پایان شهریور ماه سال جاری بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ متر اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب در شهر و روستاها اجرا شدو در بازه زمانی مشابه ۳ هزار و ۵۰ متر توسعه شبکه در منطقه بادرود عملیاتی شده است.

اکبریان همچنین از کشف و شناسایی ۵ فقره انشعاب آب غیر مجاز و۲۲ فقره مصرف آب غیر مجاز در ۶ ماهه اول سال جاری در منطقه بادرود خبر داد.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید