کد خبر:11867
پ
۱۹۱۹۶۹۲۸_۱۲۷

بیانیه باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در پی حواشی دیدار با کاله مازندران

باشگاه ذوب آهن اصفهان درپی رفتار هواداران تیم کاله در سومین دیدار در چارچوب رقابت‌های پلی آف لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور بیانیه‌ای صادر کرد. در بیانیه باشگاه ذوب‌آهن اصفهان که در پی حواشی دیدار با کاله مازندران صادر شد، آمده است: در حالی سومین تقابل ذوب‌آهن و کاله در پلی‌آف به میزبانی شهر آمل […]

باشگاه ذوب آهن اصفهان درپی رفتار هواداران تیم کاله در سومین دیدار در چارچوب رقابت‌های پلی آف لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

در بیانیه باشگاه ذوب‌آهن اصفهان که در پی حواشی دیدار با کاله مازندران صادر شد، آمده است: در حالی سومین تقابل ذوب‌آهن و کاله در پلی‌آف به میزبانی شهر آمل برگزار شد که اتفاقات مهم بازی چند متر آن‌طرف‌تر از زمین مسابقه رقم خورد؛ درست روی سکوها!

در این بیانیه افزوده شده است: جایی که هواداران میزبان از نخستین دقایق بازی تا پایان کوارتر چهارم از انواع و اقسام الفاظ و رفتار‌های ناپسند علیه مربیان و بازیکنان تیم بسکتبال ذوب‌آهن استفاده کردند. اتفاقی که صفحات هواداری این تیم از چند روز پیش وعده‌اش را داده بودند و مطابق انتظار، عملی شد.

باشگاه ذوب آهن در این بیانیه اعلام کرد: البته رفتار هواداران  فاصله چندانی با رفتار بازیکنان این تیم نداشت. همانطور که احتمالا تصاویرش را دیده باشید، یکی از بازیکنان در مسابقه قبلی لفظی نامناسب و غیرقابل پخشی را در مواجه با تماشاگران اصفهانی استفاده کرد و دیگر بازیکن این تیم، حرکتی به سوی سکو‌ها انجام داد که حتی از بازنشر آن هم شرمساریم.

در این بیانیه یادآوری شده است با این وجود و علیرغم تشکیل جلسه کمیته انضباطی تا این لحظه هیچ حکمی در این خصوص صادر نشده و هر ۲ بازیکن، روز گذشته برای تیم‌شان به میدان رفتند. این در حالی است که تصاویر منتشر شده نه تنها هواداران ذوب‌آهن بلکه فراتر از آن، جامعه فرهیخته بسکتبال را آزرده کرده و بسیاری هم‌نظر با ما چنین رفتار‌هایی را چه برای بازیکن خودی و چه برای بازیکن رقیب محکوم کرده‌اند و برخوردی مناسب را خواستار هستند.

نباید فراموش کرد که بی‌تفاوتی و حتی اقدام با تاخیر از سوی مراجع ذی‌صلاح، می‌تواند چراغ سبزی برای سایر بسکتبالیست‌ها و تیم‌ها باشد تا لحظات حساس، هیچ حد و مرزی را برای رفتارشان متصور نشوند.

از طرفی چه تفاوتی میان کادر فنی و بسکتبالیست‌های ذوب‌آهن با این دو بازیکن وجود دارد که  در آمل علیرغم چهار کوارتر فحاشی، کوچک‌ترین رفتار نامناسب و بی‌احترامی را نسبت به طرفداران رقیب انجام ندادند؟ آیا اساسا انگیزه‌ای برای رفتار محترمانه باقی گذاشته‌اید؟

هر چند مکتب اصیل ذوب‌آهن در هر شرایطی با چنین رفتار‌های زننده فرسنگ‌ها فاصله دارد و دست‌های بازیکنان ما جز برای توپ به منظور دیگری در زمین حرکت نمی‌کند و از لب‌هایشان، تنها کلمات فنی را خواهید شنید. با این وجود توهین به مربیان و بازیکنان و به ویژه سرمربی خوش‌نام و محترم ذوب‌آهن خط قرمز ماست و این باشگاه ارائه مستندات و پیگیری از مراجع انضباطی فدراسیون بسکتبال را در دستور کار قرار خواهد داد.

هشت تیم شهرداری گرگان، ذوب‌آهن اصفهان، طبیعت، مهرام، مس کرمان، پالایش نفت آبادان، کاله مازندران و لیموندیس شیراز در مرحله یک چهارم نهایی (پلی‌آف) لیگ برتر حاضر هستند.

پلی‌آف چهارم ذوب آهن اصفهان و کاله مازندران دوشنبه ۲۷ فروردین در آمل و در صورت نیاز پلی‌آف پنجم، یکشنبه دوم اردیبهشت در اصفهان برگزار خواهد شد.

هر تیمی که صاحب سه پیروزی از پنج بازی شود، به نیمه‌نهایی صعود خواهد کرد و برنده نهایی تقابل ذوب‌آهن و کاله، در نیمه‌نهایی حریف برنده بازی طبیعت تهران و پالایش نفت آبادان خواهد شد.

تیم بسکتبال ذوب‌آهن در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی (پلی‌آف نخست) لیگ برتر بسکتبال کشور یکشنبه هفته پیش با نتیجه ۹۰ بر ۸۲ از سد تیم کاله مازندران گذشت.

تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان در چارچوب دومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی (پلی آف) لیگ برتر بسکتبال کشور با نتیجه ۸۰ بر ۵۷ سه شنبه گذشته از سد تیم کاله آمل گذشت و در آستانه صعود به مرحله نیمه‌نهایی قرار گرفت.

ذوب آهن در آمل و در چارچوب سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی (پلی آف) لیگ برتر بسکتبال کشور با نتیجه ۸۰ بر ۱۰۵ مغلوب نماینده مازندران در لیگ برتر بسکتبال شد و کار ۲ تیم به بازی چهارم رسید.

 

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید