کد خبر:8400
پ
۱۴۰۲۰۲۲۱۰۰۰۲۸۳_Test_PhotoN

به همه گروه‌های خونی در کاشان نیاز داریم

مدیرعامل سازمان انتقال خون شهرستان کاشان با اشاره به اینکه به همه گروه‌های خونی در کاشان نیاز داریم گفت: هر اهدای خون جان ۳ نفر را نجات می‌دهد. محمدرضا ذیلایی، مدیرعامل سازمان انتقال خون کاشان اظهار کرد: با توجه به ذخیره‌های خونی به همه فرآورده‌های خونی مثبت و منفی نیاز داریم و از شهروندان درخواست […]

مدیرعامل سازمان انتقال خون شهرستان کاشان با اشاره به اینکه به همه گروه‌های خونی در کاشان نیاز داریم گفت: هر اهدای خون جان ۳ نفر را نجات می‌دهد.

محمدرضا ذیلایی، مدیرعامل سازمان انتقال خون کاشان اظهار کرد: با توجه به ذخیره‌های خونی به همه فرآورده‌های خونی مثبت و منفی نیاز داریم و از شهروندان درخواست داریم نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هر مرد در طول سال حداکثر چهار مرتبه و هر زن در طول سال حداکثر سه مرتبه می‌تواند اهدای خون داشته باشند، افزود: از هر واحد اهدایی خون می‌توان سه فرآورده خونی تهیه کرد که هر فرآورده خونی می‌تواند جان سه بیمار را از مرگ حتمی نجات دهد.

ذیلایی با اشاره به اینکه، امکان راه‌اندازی شیفت عصر فعلا وجود ندارد، خاطرنشان کرد: نمونه‌های خون از استان‌های مختلف به این آزمایشگاه‌ها ارسال می‌شود. نمونه‌های اخذ شده در صبح، بعد از ظهر به آزمایشگاه اصفهان ارسال و تا پایان شب جواب ارسال می‌شود و از این رو از آنجا هر نمونه ارسالی کمتر از ۲۴ ساعت پس از اخذ نمونه باید به آزمایشگاه ارسال شود امکان راه‌اندازی شیفت عصر در حال حاضر وجود ندارد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید