کد خبر:3781
پ
۱۴۰۲۰۷۱۰۰۰۰۳۵۲_Test_PhotoN

برگزیده جایزه مصطفی(ص) جایزه خود را به تاسیس بنیادی برای تشویق دانشمندان جوان اختصاص داد

برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی، اعلام کرد: بر اساس توافقی که با بنیاد مصطفی کردم، مبلغ نقدی جایزه را به تاسیس بنیادی اختصاص می‌دهیم که جایزه ای برای دانشمندان جوان زیر ۳۵ یا ۴۵ سال برگزار کند.  به نقل از ستاد  ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی، امید فرخ‌زاد برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی، امروز (دوشنبه) […]

برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی، اعلام کرد: بر اساس توافقی که با بنیاد مصطفی کردم، مبلغ نقدی جایزه را به تاسیس بنیادی اختصاص می‌دهیم که جایزه ای برای دانشمندان جوان زیر ۳۵ یا ۴۵ سال برگزار کند.

 به نقل از ستاد  ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی، امید فرخ‌زاد برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی، امروز (دوشنبه) در گفت و گویی اعلام کرد: بر اساس توافقی که با بنیاد مصطفی کردم، مبلغ نقدی جایزه را به تاسیس بنیادی اختصاص می‌دهیم که جایزه ای برای دانشمندان جوان زیر ۳۵ یا ۴۵ سال برگزار کند.

وی ادامه داد: هدف از این کار تشویق دانشجویان جوان است‌ افرادی که استعداد دارند و در سال های آینده به دستاوردهای مهمی می رسند ولی اکنون نمی توانند هزینه تحقیقات خود را تامین کنند.

پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی از روز جمعه ۷ مهر در اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد. این نخستین بار است که جایزه مصطفی  خارج از تهران برگزار می شود. همزمان با این آیین، مراسم و نشست‌های علمی مختلفی از ششم تا دوازدهم مهر برگزار خواهد شد که به طور کلی هفته جایزه مصطفی  را تشکیل می‌دهد.

مراسم اختتامیه پنجمین رویداد جایزه مصطفی(ص) قرار است امشب در مجموعه تاریخی چهلستون اصفهان برگزار شود.

جایزه مصطفی  به عنوان یک جایزه دوسالانه برای تقدیر از دانشمندان مسلمان پیش از این در سال‌های ۱۳۹۴، ۱۳۹۶، ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ در تهران برگزار شده است.

نهمین دوره از نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (استپ/ STEP) (science and technology exchange program) همزمان با آیین اعطای جایزه مصطفی  برگزار می شود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید