کد خبر:4556
پ
۱۴۰۲۰۸۰۱۰۰۰۲۳۵_Test_PhotoN

برخورداری قشر کارگر و بازنشسته از معیشت و رفاه مهم است

امام جمعه اصفهان برخورداری قشر کارگر و بازنشسته از معیشت و رفاه را مهم دانست و افزود: این که انسان بخواهد کاری را انجام دهد غیر از شدن و انجام یافتن آن است.  آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد،امام جمعه اصفهان در دیدار با روسا و نمایندگان تشکل های کارگری، صنفی و کانون‌های بازنشستگی استان ضمن […]

امام جمعه اصفهان برخورداری قشر کارگر و بازنشسته از معیشت و رفاه را مهم دانست و افزود: این که انسان بخواهد کاری را انجام دهد غیر از شدن و انجام یافتن آن است.

 آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد،امام جمعه اصفهان در دیدار با روسا و نمایندگان تشکل های کارگری، صنفی و کانون‌های بازنشستگی استان ضمن تایید خواسته‌های به حق این قشر اظهار داشت: این که انسان بخواهد کاری را انجام دهد غیر از شدن و انجام یافتن آن است، هم چنان که امیرمومنان(ع) نیز زمانی که به حکومت رسید اعلام کردند که تمام سعی خود را برای نابود کردن معاویه به کار می‌برند، اما این اتفاق نیفتاد، لذا خواستن‌ها غیر از توانستن است.

امام جمعه اصفهان با بیان برخی از اقدامات و دستاوردهای نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این کشور، مملکت بزرگی است و هزاران کار برای انجام دادن وجود دارد و ما هنوز پس از گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی  هم چنان در جنگ و تحریم قرار داریم.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر وجود اشکالات و نواقص قانونی در مسئله تامین اجتماعی تصریح کرد: قانون تامین اجتماعی این است که از مردم بگیرد و به آنها پس بدهد، اما اشتباهاتی در کار می‌شود و این اشتباهات این است که تامین اجتماعی مستقل نمی‌باشد و از آنجا که از دولت مستقل نیست، دولت‌ها پول تامین اجتماعی را خرج موارد دیگری می‌کنند.

آیت الله طباطبایی نژاد برخورداری قشر کارگر و بازنشسته از معیشت و رفاه را مهم دانست  و افزود: در هشت سال جنگ تحمیلی و ۳۰ سال پس از آن ارزش پول کشور کم شد و یک دلیل مهم آن این است، زمانی که جنگی درمی‌گیرد برای برطرف کردن نیاز، از بانک قرض می‌گیرند و بانک نیز بدون پشتوانه اقدام به چاپ اسکناس می کند.

وی اضافه کرد: ما در همین جنگ و با وجود تحریم ها، هزاران کیلومتر جاده و ریل ساختیم و در زمینه ساخت سلاح موفقیت داشتیم و این در حالی است که پس از انقلاب حتی توان تولید بیش تر از ۷ هزار مگاوات برق نداشتیم و اکنون بالای ۸۰ هزار مگاوات تولید انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: باید قدری جمعی فکر کنیم و این توسعه و پیشرفت‌هایی که در ۴۰ ساله اخیر انجام شده را برای مردم تبیین کنیم.

گفتنی است در ابتدای این جلسه نمایندگان تشکل‌های کارگری، صنفی و کانون‌های بازنشستگی گزارشی از وضعیت حال حاضر خود ارائه کردند و به حل نشدن مسائل جامعه کارگری و بازنشستگی اشاره کرده و اظهار داشتند: برخوردی که با جامعه کارگری و بازنشستگی در دولت، مجلس و استان می شود برخوردهای خوبی نیست و دو مسئله اصلی که امروز باعث شده کارگران به کف خیابان بیایند، مسئله معیشت و درمان شرفتمندانه است و اولین معضل که می‌توان به آن اشاره کرد مخالفت جدی دانشگاه علوم پزشکی با جامعه کارگری است.

نمایندگان قشر کارگر و بازنشسته استان هم چنین به برخی از اشکالات لایحه برنامه هفتم توسعه در زمینه سیاست‌های حمایتی نیز اشاره کردند و اظهار داشتند: سیاست های حمایتی از  ۱۹ حکم به ۶ حکم رسیده است و دولت را نیز مکلف کرده‌اند که این ۶ حکم را نیز حذف کند و در برنامه هفتم توسعه کاهش شدید تعهدات دولت به سازمان تامین وجود دارد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید