کد خبر:8985
پ
۱۸۹۳۱۷۴۷_۶۶۰

بخشودگی ۱۰۰ درصدی عوارض نوسازی ساختمان‌های سبز در کلانشهر اصفهان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت:به ساختمان‌های سبز بخشودگی ۱۰۰ درصدی عوارض نوسازی تعلق می گیرد. معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یکی از رویکرد‌ها در بحث ساخت وساز  جلوگیری از اتلاف انرژی است که بیش از ۳ دهه قوانین و مقررات آن در کشور مصوب و ابلاغ شده و جزو مقررات ملی […]

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت:به ساختمان‌های سبز بخشودگی ۱۰۰ درصدی عوارض نوسازی تعلق می گیرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یکی از رویکرد‌ها در بحث ساخت وساز  جلوگیری از اتلاف انرژی است که بیش از ۳ دهه قوانین و مقررات آن در کشور مصوب و ابلاغ شده و جزو مقررات ملی هستند و الزام آور و ساختمان‌ها از  جهت اینکه چه مقدار این الزامات و ضوابط را رعایت می‌کنند ، به سرو سبز، سرو نقره‌ای و سرو طلایی در کشور‌های مختلف و ایران رده بندی می‌شوند.

وحید مهدویان افزود: یکی از مواردی که در کلان شهر اصفهان برای اولین بار انجام شد بحث سرو سبز است یعنی ساختمان‌ها بر اساس میزان مصرف انرژی بررسی می‌شوند که به عنوان یک اقدام نوین در کشور  محسوب می‌شود.

او گفت: جهت انجام رتبه بندی ساختمان‌ها دبیرخانه ساختمان پایدار ،  فراخوان شناسایی ساختمان‌های سبز ا علام شد و ساختمان‌هایی که اعلام آمادگی کردند توسط مرکز تحقیقات مسکن مورد بررسی قرار گرفتند شاخص‌های آن‌ها بررسی و در مجموع ساختمان‌هایی که اعلام امادگی کردند۳ ساختمان به عنوان ساختمان سبز شناسایی و از طرف مرکز تحقیقات پلاک سبز به آن‌ها داده شد.

مهدویان با برشمردن امتیازاتی که شهرداری اصفهان برای رتبه بندی ساختمان‌های سبز قائل شده افزود: ساختمان‌های درجه۲ حداقل ۴۰%”  در هزینه صدور پروانه و۵۰% روی عوارض نوسازی تخفیف دریافت  می‌کنند، همچنین ساختمان‌هایی که حائز درجه ۱ شدند و حداقل امتیاز۶۵ از شاخص‌ها را بگیرند ۷۰ % به نوسازی و ۴۰%تخفیف روی پروانه ساختمان داده می‌شود و ساختمان‌های ممتاز ۱۰۰% عوارض ساختمانی و۵۰% پروانه ساختمانی رایگانی خواهند گرفت.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید