کد خبر:3923
پ
۱۸۳۷۵۰۱۷_۹۵۶

بازسازی چهار درصد از بافت فرسوده اصفهان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: چهار درصد از ۲ هزار و ۳۸۰ هکتار بافت فرسوده این کلانشهر در یک دهه اخیر بازسازی و احیا شده است. معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: چهار درصد از ۲ هزار و ۳۸۰ هکتار بافت فرسوده این کلانشهر در یک دهه اخیر بازسازی و احیا شده […]

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: چهار درصد از ۲ هزار و ۳۸۰ هکتار بافت فرسوده این کلانشهر در یک دهه اخیر بازسازی و احیا شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: چهار درصد از ۲ هزار و ۳۸۰ هکتار بافت فرسوده این کلانشهر در یک دهه اخیر بازسازی و احیا شده است.

وحید مهدویان افزود:بازسازی بافت فرسوده اصفهان به جز نواحی است که در آن فعالیت عمرانی مانند احداث پارک‌ها و فضای سبز انجام گرفته است.

او  با اشاره به هزینه سنگین بازسازی و احیای بافت فرسوده شهر‌های تاریخی گفت: افزایش اختیارات شهرداری کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها در ستاد‌های بازآفرینی شهرستان‌ها و استان‌ها می‌تواند سبب بهبود شرایط احیا و بهسازی مناطق فرسوده شود.

مهدویان ادامه داد: ۷۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای تعریض معابر، اصلاح هندسی مناطق فرسوده، تامین فضای سبز جدید، جمع آوری آب‌های سطحی و آزادسازی اراضی در طرح‌های بازآفرینی در اختیار دولت است، در صورتی‌که اگر بخشی از این رقم در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد روند بهسازی نواحی ناکارآمد شتاب بیشتری پیدا می‌کند.

او گفت: تدوین بسته‌های تشویقی شهرسازی و مالی، تهیه سند توسعه پایدار محلات، تهیه سند بازآفرینی محلات و طرح‌های احیای بهسازی و نوسازی با رویکرد بازآفرینی یکپارچه، راهکار مناسب تسهیل در فرایند بهسازی مناطق فرسوده است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید