کد خبر:9079
پ
۶۲۳۷۰۶۶۱

بازسازی جاده تاریخی نوش‌آباد به روستای آب شیرین

عضو شورای اسلامی شهر نوش‌آباد گفت: بازسازی جاده تاریخی نوش‌آباد به روستای آب‌شیرین به طول ۱۲ کیلومتر یکی از مصوبه‌های سفر هیئت دولت به استان اصفهان بود که به موافقت اداره کل راه و شهرسازی رسید و طراحی آن آغاز شده است. علی مکاریان اظهار کرد: بهره‌برداری از این مسیر مسافت نوش‌آباد و مناطق هم‌جوار […]

عضو شورای اسلامی شهر نوش‌آباد گفت: بازسازی جاده تاریخی نوش‌آباد به روستای آب‌شیرین به طول ۱۲ کیلومتر یکی از مصوبه‌های سفر هیئت دولت به استان اصفهان بود که به موافقت اداره کل راه و شهرسازی رسید و طراحی آن آغاز شده است.

علی مکاریان اظهار کرد: بهره‌برداری از این مسیر مسافت نوش‌آباد و مناطق هم‌جوار به تهران و قم را ۳۰ کیلومتر نزدیک می‌کند که ضمن کاهش رفت و آمد خودروهای سنگین و تریلی‌ها از فضای مسکونی شهری می‌تواند باعث کاهش آلودگی هوای منطقه کاشان شود.

وی افزود: این مسیر بنا به شجره‌نامه امامزادگان سلیمانیه یکی از راه‌های ری به منطقه کاشان بوده است که از نوش‌آباد به‌عنوان «بلده طیبه» یاد شده و می‌تواند راه رسیدن به مرنجاب را نزدیک‌تر کرده و باعث رونق کویرگردی در نوش‌آباد شود.

عضو شورای اسلامی شهر نوش‌آباد، اظهار کرد: عملیات تعریض جاده نوش‌آباد به فیض‌آباد به منظور دسترسی به این مسیر به زودی آغاز می‌شود که مناقصه تعریض جاده به اندازه سه متر از دو طرف و روکش آسفالت آن به عرض هفت متر و ۳۰ سانتی‌متر و طول شش کیلومتر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال انجام شده و  امیدواریم تا آغاز فصل گردشگری به بهره‌برداری برسد.

مکاریان تصریح کرد: عملیات عمرانی پل زیرگذر نوش‌آباد به کاشان که با اجرای سه دهانه پل و اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال از دی‌ماه آغاز شده بود، با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال برای عملیات بدنسازی آن امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: عملیات روشنایی بلوار پروفسور سرکار در مسیر کاشان به نوش‌آباد به طول یک کیلومتر با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال با هدف ایمن کردن راه‌های استان اصفهان به پایان رسید و در نوروز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید