کد خبر:8403
پ
۱۴۰۲۱۱۱۰۰۰۰۲۱۹_Test_PhotoN

ایلان ماسک برای اولین تراشه کاشت شده روی مغز انسان یک نام اعلام کرد

ایلان ماسک نام اولین محصول شرکت سازنده تراشه مغزی خود را اعلام کرد؛ قرار است افراد به وسیله این محصول تنها با فکر کردن با دستگاه‌هایی مثل تلفن برقرار کنند.  ایلان ماسک صاحب شرکت نیورالینک که به تازگی اعلام کرده اولین تراشه را روی مغز انسان کاشته است طی توییتی نام اولین محصول این شرکت […]

ایلان ماسک نام اولین محصول شرکت سازنده تراشه مغزی خود را اعلام کرد؛ قرار است افراد به وسیله این محصول تنها با فکر کردن با دستگاه‌هایی مثل تلفن برقرار کنند.

 ایلان ماسک صاحب شرکت نیورالینک که به تازگی اعلام کرده اولین تراشه را روی مغز انسان کاشته است طی توییتی نام اولین محصول این شرکت را «تلپاتی» نامید.

وی در توییت خود ادامه داد که افراد می توانند با استفاده از فکر کردن کنترل تلفن، رایانه یا هرچیز دیگر را به دست گیرند.

ایلان ماسک خبر داد که افرادی که کنترل خود را روی اندامشان از دست داده‌اند اولین گزینه ها برای استفاده از این محصول خواهند بود.

وی نوشت:« تصور کنید که استیون هاوکینگ بتواند سریعتر از یک تایپیست یا متصدی یک حراجی ارتباط برقرار کند. هدف همین است.»

 

 

نیورالینک اعلام کرده که برای اولین بار دستگاهی را روی مغز انسان کاشته، این اتفاق گام مهم به سمتی است که افراد تنها با فکر کردن تقریبا هر وسیله ای را کنترل کنند.

دانشمندان برای دهه‌ها روی ایده‌های مشابهی برای رابط‌های مغز و رایانه کار کرده‌اند که در صورت موفقیت، روزی به افراد ناتوان جسمی کمک می کنند تا نحوه ارتباط خود با دیگران را تغییر دهند.

این اتفاق ۸ ماه بعد از آن صورت می گیرد که شرکت نیورالینک تاییدیه برای انجام اولین مطالعه بالینی غیر انسانی خود را از سازمان غذا و داروی آمریکا گرفت. این شرکت اعلام کرد که در ماه سپتامبر(شهریور-مهر)، شروع به استخدام بیماران برای این مطالعه خواهد کرد.

نیورالینک گفت که در حال ساخت یک ایمپلنت مغزی به نام لینک است تا به بیماران، از جمله مبتلایان به فلج شدید، در استفاده از فناوری‌های خارجی کمک کند. اکنون ماسک اعلام کرده اولین محصول این شرکت تله پاتی نام دارد. او نگفت که آیا این دستگاه جدید است یا نام جدیدی برای دستگاهی که قبلا اعلام شده بود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید