کد خبر:9782
پ
۱۸۹۹۷۹۴۲_۴۵۸

امضای ۶۴۰ قرارداد ارتباط با صنعت در دانشگاه صنعتی اصفهان

امسال ۶۴۰ قرارداد ارتباط با صنعت به ارزش حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در دانشگاه صنعتی اصفهان امضا شده است. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه بسیاری از صنایع استان اصفهان در زمینه‌هایی مانند فولاد، پتروشیمی و نیروگاهی فعالند گفت: بخشی از قرارداد‌های ارتباط با صنعت در این حوزه‌هاست. […]

امسال ۶۴۰ قرارداد ارتباط با صنعت به ارزش حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در دانشگاه صنعتی اصفهان امضا شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه بسیاری از صنایع استان اصفهان در زمینه‌هایی مانند فولاد، پتروشیمی و نیروگاهی فعالند گفت: بخشی از قرارداد‌های ارتباط با صنعت در این حوزه‌هاست.

حمیدرضا صفوی با اشاره به امضای قرارداد‌ها در عرصه‌های دیگر مانند مهندسی شیمی و نفت، کشاورزی، محیط زیست، خودرو و نانو مواد است افزود: بخشی از قرارداد‌های پژوهشکده فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) دانشگاه صنعتی اصفهان نیز با شرکت فرودگاه‌های کشور در باره رادار‌های فرودگاهی است.

او با تاکید بر اینکه دانشگاه صنعتی اصفهان جزو چهار دانشگاه برتر کشور در زمینه ارتباط با صنعت در سال جاری بود، گفت: میزان ارزش قرارداد‌های ارتباط با صنعت از اعتبار امسال این دانشگاه (حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال) بیشتر است.

صفوی با بیان اینکه این مرکز عالی علمی اکنون در نسل سوم و چهارم دانشگاهی بسر می‌بَرد، تصریح کرد: بهره‌گیری از دانش در این دانشگاه شکل گرفته و علم و دانش به فناوری و محصولات تبدیل می‌شود که در حل مسائل استان و کشور تاثیرگذار است.

او گفت: دانشگاه نسل سوم، کارآفرین (تبدیل علم به ثروت) و نسل چهارم، جامعه محور است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به فعالیت ۹ پژوهشکده در این مرکز علمی افزود: پژوهشکده‌های جدیدی که در دانشگاه ایجاد می‌شود از نوع تقاضا محور است یعنی با مشارکت بخش صنعت ایجاد می‌شود.

صفوی با بیان اینکه «هوشمندسازی در معادن» یکی از پژوهشکده‌های جدید دانشگاه است، ادامه داد: حوزه صنعت به این باور رسیده است که در زمینه پژوهش و فناوری با دانشگاه شریک شود نه اینکه فقط مشتری ما باشد.

او با اشاره به اینکه نخستین سری از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در سال ۱۳۵۶ جذب شدند، گفت: این مرکز آموزش عالی سپس به سمت افزایش تعداد دانشجویان و توسعه پژوهش و فناوری با احداث چند پژوهشکده حرکت کرد.

صفوی با بیان اینکه پژوهشکده علوم و فنون زیردریا در سال ۱۳۶۳ در این دانشگاه تاسیس شد، افزود: فناوری‌های پیشرفته در زمینه‌های زیرسطحی اعم از زیردریایی‌ها و ناوبری در این پژوهشکده پیگیری می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به راه‌اندازی پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۱۳۶۴ ادامه داد: این پژوهشکده جزو پیشگامان در زمینه فناوری ارتباطات و رادار فرودگاهی در کشور است.

صفوی خاطرنشان کرد: پژوهشکده‌های زیست فناوری و مهندسی زیستی، نانو فناوری و مواد پیشرفته، حمل و نقل، آب و فاضلاب و فولاد نیز از واحد‌های موفق دانشگاه صنعتی اصفهان هستند.

او با بیان اینکه مرکز رشد دانشگاه صنعتی اصفهان تاکنون بیش از ۸۰ واحد فناور را در خود داشته است، گفت: بیش از ۶۰ درصد آن‌ها بطور کامل موفق بودند و به شرکت‌های دانش بنیان تبدیل شدند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید