کد خبر:6217
پ
۱۴۰۲۰۸۲۴۱۶۳۵۵۳۶۲۴۲۸۷۷۵۴۹۴

افزایش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان/ پیش‌بینی بارش برای روز پنج‌شنبه

مدیرکل مدیریت بحران ‌اصفهان ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان، از نظارت مستمر صنایع توسط تیم‌های گشت و نظارت اداره کل محیط زیست خبر دادو گفت: پنجشنبه بارش برای شهراصفهان پیش بینی شده است. منصور شیشه فروش با اشاره به تشکیل کارگروه هماهنگی اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌ها امروز […]

مدیرکل مدیریت بحران ‌اصفهان ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌ها در اصفهان، از نظارت مستمر صنایع توسط تیم‌های گشت و نظارت اداره کل محیط زیست خبر دادو گفت: پنجشنبه بارش برای شهراصفهان پیش بینی شده است.

منصور شیشه فروش با اشاره به تشکیل کارگروه هماهنگی اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، اظهار داشت: براساس پیش‌بینی‌ها امروز و فردا به علت سکون و پایداری جو، اَبرناکی و وارونگی دما شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین پیش بینی شده در روز چهارشنبه افزایش غلظت آلاینده‌ها بیشتر شود، اما طبق پیش‌بینی هواشناسی بعدازظهر چهارشنبه با عبور یک موج ناپایدار شاهد بارش باران و برف در مناطق جنوب وغرب استان اصفهان خواهیم بود و زبانه‌های این موج به مرکز استان نیز نفوذ خواهد داشت و از شدت غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران ‌اصفهان با بیان اینکه امروز و فردا توصیه می‌شود شهروندان و بویژه بیماران از تردد غیرضروری پرهیز و در صورت تردد از ماسک استفاده کنند، تصریح کرد: پنجشنبه نیز بارش برای شهراصفهان پیش بینی شده است.

وی در خصوص اجرای طرح زوج و فرد گفت: طرح زوج و فرد از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و از ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰ در شهر اصفهان اجرا خواهد شد. همچنین به صنایعی که در شعاع ۵۰ کیلومتری فعالیت دارند ابلاغ شده تا فعالیت خود را کاهش دهند.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: ورزش همگانی و مدارس در محیط های باز توصیه نمی‌شود همچنین صبحگاه مدارس در فضای بسته برگزار و اردوهای دانش‌آموزی نیز به زمان دیگری موکول خواهد شد. همچنین متناسب با شاخص‌های و پیش‌بینی‌ها تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد.

وی از افزایش نظارت محیط زیست خبر داد و اظهار داشت: شهرداری‌ها نیز موظف هستند ناوگان حمل و نقل عمومی را تقویت کنند و نظارت بر توزیع سوخت پاک در جایگاه‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید