کد خبر:8759
پ
۱۴۰۲۱۱۱۶۰۰۰۱۹۹_Test_PhotoN

افتتاح شهرک گلخانه‌ای شهرستان فریدن پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی

پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی، شهرک گلخانه‌ای شهر دامنه در شهرستان فریدن با حضور استاندار اصفهان در ایام الله دهه فجر افتتاح شد. احداث شهرک گلخانه‌ای شهرستان فریدن در اراضی شهر دامنه یکی از قطب‌های کشاورزی استان و کشور در سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود که به دلیل نبود آب مورد نیاز شهرک این پروژه […]

پس از ۱۱ سال بلاتکلیفی، شهرک گلخانه‌ای شهر دامنه در شهرستان فریدن با حضور استاندار اصفهان در ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

احداث شهرک گلخانه‌ای شهرستان فریدن در اراضی شهر دامنه یکی از قطب‌های کشاورزی استان و کشور در سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود که به دلیل نبود آب مورد نیاز شهرک این پروژه به مدت ۱۱ سال بلاتکلیف مانده بود.

در سال ۱۴۰۰ مقدمات حفر چاه جدید فراهم و پس از اجرای انتقال آب (به طول ۷ کیلومتر)، خط انتقال برق و رفع سایر موانع با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر سال ۱۴۰۲ با حضور سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان و جمعی از مدیران کل استانی و شهرستانی به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

این شهرک دارای ۴۰ واحد پنج هزار هکتاری است که ۱۳ واحد آن واگذار شده است، ۵ واحد فعال و ۳ واحد نیز در حال ساخت هستند و سایر واحدها در مرحله واگذاری قرار دارد.

با افتتاح این مجموعه برای ۳۶۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

گفتنی است در ایام الله دهه فجر در شهرستان فریدن ۱۳۰ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۵۲۲ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۶۶ نفر و تثبیت اشتغال برای ۶۹۸ نفر افتتاح خواهد شد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید