کد خبر:5405
پ
۱۹۴۲۷۱۷

اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی برای ارتقای کیفی فضای سبز منطقه ۹ اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: عملیات ساماندهی و ارتقای کیفی فضای سبز این منطقه به‌منظور رفع بخش زیادی از مشکلات بصری و زیرساختی، همچنین افزایش توسعه حجمی فضای سبز منطقه با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در دست اقدام است. سیدسلمان قاضی‌عسگر اظهار کرد: ساماندهی و احداث فضاهای سبز شهری به‌عنوان یکی از […]

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: عملیات ساماندهی و ارتقای کیفی فضای سبز این منطقه به‌منظور رفع بخش زیادی از مشکلات بصری و زیرساختی، همچنین افزایش توسعه حجمی فضای سبز منطقه با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در دست اقدام است.

سیدسلمان قاضی‌عسگر اظهار کرد: ساماندهی و احداث فضاهای سبز شهری به‌عنوان یکی از مهمترین کاربری‌های عمومی در شهرها علاوه بر تأمین و افزایش زیبایی فواید دیگری از جمله ارتقای سیما و منظر شهری و افزایش سرانه‌های استاندارد در زمینه فضای سبز دارد که موجب استفاده بهینه شهروندان و ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش سرانه فضای سبز منطقه در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار دارد، افزود: برای افزایش توسعه حجمی، کیفیت و کمیت فضای سبز و عملیات ساماندهی و توسعه فضای سبز سطح منطقه با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی برای ارتقای کیفی فضای سبز منطقه ۹ اصفهان

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان با تاکید بر اهمیت فضای سبز شهری و تأثیرات فیزیکی، طبیعی و اجتماعی آن بر جامعه ادامه داد: در این طرح ساماندهی رفیوژهای خیابانی، رفع بخش عمده‌ای از مشکلات بصری و زیر ساختی، ساماندهی فضای سبز و پارک‌ها در دستور کار واحد فضای سبز شهرداری منطقه قرار دارد.

قاضی‌عسگر با بیان اینکه ایجاد فضای سبز مطلوب علاوه بر ارتقای کیفیت منظر شهر، در زیباشناسی و ادراک هویت مؤثر است، گفت: با اجرای این طرح بیش از ۵ هزار اصله درخت، ۱۰ هزار متر مربع چمن و بیش از سه هزار متر طول از پرچین‌های خیابانی ترمیم می‌شود.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید