کد خبر:9417
پ
۶۲۹۲۶۲۳۸
شهردار اصفهان مطرح کرد؛

استفاده از آخرین فناوری علم آمار در تنظیم بودجه ۱۴۰۳ شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان با بیان اینکه در تنظیم بودجه ۱۴۰۳ سعی کردیم بودجه شفاف باشد، در این مسیر از آخرین فناوری علم آمار استفاده کردیم تا همه بدانند در شهرداری چه می‌گذرد، گفت: علنی کردن بودجه به معنای آن است که به آنچه تنظیم کردیم، اعتقاد داریم و عالمانه بودجه تدوین شده است. علی قاسم‌زاده، صبح امروز […]

شهردار اصفهان با بیان اینکه در تنظیم بودجه ۱۴۰۳ سعی کردیم بودجه شفاف باشد، در این مسیر از آخرین فناوری علم آمار استفاده کردیم تا همه بدانند در شهرداری چه می‌گذرد، گفت: علنی کردن بودجه به معنای آن است که به آنچه تنظیم کردیم، اعتقاد داریم و عالمانه بودجه تدوین شده است.

علی قاسم‌زاده، صبح امروز (یکشنبه، ۲۹ بهمن) در صدوبیست‌ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان مبنی بر تصویب بودجه ۱۴۰۳ شهرداری اصفهان، اظهار کرد: افرادی که در تنظیم و تدوین بودجه همکاری دارند آگاه هستند که در کلان دولت و چه در سطح کلان شهرها، از دو شگرد برای تنظیم بودجه استفاده می‌شود، نخست تلاش دارند بودجه را پیچیده تنظیم کنند تا آن‌ها که نظارت بر بودجه دارند، متوجه محتوای آن نشوند و دوم در زمان تحویل بودجه، سعی می‌کنند از مهلت قانونی زمان بگذرد تا فرصت را برای مرجع رسیدگی کننده، تنگ و فقط بخشی از بودجه را بتوانند بررسی کنند.

وی با تاکید بر اینکه در تنظیم بودجه ۱۴۰۳ سعی کردیم بودجه شفاف باشد، افزود: در این مسیر از آخرین فناوری علم آمار استفاده کردیم تا همه بدانند در شهرداری چه می‌گذرد. بودجه را حتی به محلات بردیم و به شهروندان اعلام کردیم تا نظر و پیشنهاد دهند. با تلاش مرکز پژوهش‌های شورا نیز نخبگان و اعضای شورای شهر ادوار را درگیر بودجه کردیم. علنی کردن بودجه به معنای آن است که به آنچه تنظیم کردیم، اعتقاد داریم و عالمانه بودجه تدوین شده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اگر بودجه در مسیر نقد قرار بگیرد ابایی ندارم و از اینکه از دانش و خرد جمعی کمک بگیریم، استقبال می‌کنم، گفت: در شهرداری تلاش می‌کنیم بودجه خوبی تنظیم کنیم، اما اگر در کمیسیون‌ها نظر کارشناسی مطرح شد و این نظرات نسبت به نظر شهرداری قوی‌تر بود، از آن استقبال کنید، بودجه مصوب ۱۵ درصد نسبت به بودجه پیشنهادی تغییر کرد و شورای اسلامی شهر با نگاه زیباشناسی زوائد و اضافات آن را حذف کرد، ضرورت‌هایی که از چشم ما پنهان مانده بود، به بودجه اضافه کرد، این تغییرات به نفع مردم و شهر انجام شد، ما نیز از آن استقبال کردیم.

وی شورای اسلامی شهر اصفهان را یکی از قوی‌ترین شوراهای ادواری شهر دانست و تصریح کرد: در جلسات تلفیق هیچ نگاه شخصی و جناحی و منفعت‌طلبانه در دفاع از پیشنهادات وجود نداشت و تضارب آرا مبتنی بر دغدغه و آگاهی بود. بودجه ۱۴۰۳ برشی از برنامه ۱۴۱۰ بود که پیوست عملیاتی آن نیز تقدیم شده است، حدود ۳۰ راهبرد در بودجه ۱۴۰۳، اولویت قرار گرفته و شاخص‌بندی نیز انجام شده است که به راحتی تأثیر پیشرفت بودجه ۱۴۰۳ در برنامه راهبردی ۱۴۱۰ سنجش پذیر است.

قاسم‌زاده با تاکید بر اینکه از امروز کار اجرایی بودجه ۱۴۰۳ آغاز خواهد شد و کنترل پروژه و بسته‌های سه ماهه اول و دوم انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: پروژه‌ها مکان‌مند شده است و نقطه به نقطه درصد پیشرفت پروژه‌ها را می‌توان کنترل کرد، امیدوارم سال آینده سال پر خیر و برکت برای مردم باشد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید