کد خبر:4231
پ
۱۴۰۲۰۷۲۲۰۰۰۴۵۶_Test_PhotoN

استاندار اصفهان: برگزاری رویداد باید به برندسازی منتهی شود

استاندار اصفهان گفت: هدف از برگزاری رویداد در اصفهان باید برندسازی باشد و صرف برگزاری رویداد اکتفا نشود تا اصفهان به عنوان شاخص علم و فناوری کشور و جهان شناخته شود. سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در نشست  قرارگاه اقتصاد دانش بنیان بیان کرد: در مسیر آینده پیشرفت و آبادانی استان براساس مطالعات بسیار دو محور […]

استاندار اصفهان گفت: هدف از برگزاری رویداد در اصفهان باید برندسازی باشد و صرف برگزاری رویداد اکتفا نشود تا اصفهان به عنوان شاخص علم و فناوری کشور و جهان شناخته شود.

سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در نشست  قرارگاه اقتصاد دانش بنیان بیان کرد: در مسیر آینده پیشرفت و آبادانی استان براساس مطالعات بسیار دو محور اساسی «گردشگری» و «اقتصاد دانش‌بنیان» براساس ظرفیت‌ها و شرایط استان در نظر گرفته شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: برای ادامه حیات اصفهان راهی جز توسعه گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان نداریم و از سالهای گذشته به دنبال این مهم بودیم که اصفهان به عنوان شاخص علم و فناوری کشور و جهان شناخته شود.

استاندار اصفهان عنوان کرد: تبدیل شدن به مرجعیت علمی جهان یکی از رویکردهای اصلی کشور است، در این راستا اصفهان می‌تواند خاستگاه اصلی و شایسته این مرجعیت باشد.

مرتضوی گفت: میزبانی از رویدادهای ملی و بین‌المللی بذرهایی هستند که در زمین حاصل‌خیز اصفهان کاشته می‌شوند تا به درخت تنومندی در جهان اسلام تبدیل شوند.

وی متذکر شد: بسیاری از هیأت‌های خارجی وقتی در اصفهان حضور می‌یابند دگرگون می‌شوند زیرا گفته‌ها در مورد ایران و اصفهان با تجربه واقعی آنها در فضا متفاوت است.

 

رویداد فن‌نما به صورت سالانه در اصفهان برگزار شود

استاندار اصفهان در خصوص برگزاری نمایشگاه فن‌نما گفت: با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان می‌طلبد نگاه جدی‌تری به برگزاری این چنین رویدادهایی داشته باشیم و این نگاه در سال‌های آینده نیز تداوم داشته باشد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: بازدید دانش‌آموزان، دانشجویان، فرهنگیان و سایر گروه‌ها از این رویدادها می‌تواند امیدآفرین باشد و از طرفی نیازهای روز کشور و استان شناخته و در جهت رفع آنها شرکت‌های دانش‌بنیان به شایستگی ورود کنند‌.

وی افزود: علاوه بر دعوت‌های عمومی برای حضور و بازدید از اینگونه رویدادها، بایستی دعوت‌های خاص از افراد، گروه‌ها و شرکت‌ها نیز انجام شود.

مرتضوی اظهار کرد: هدف از برگزاری رویداد در اصفهان برندسازی باشد و به صرف برگزاری اکتفا نشود، ظرفیت‌های که به واسطه این نمایشگاه در منطقه ایجاد می‌شود نیز مورد توجه قرار گیرد، از این رو این نمایشگاه فن‌نما بعنوان یک رویداد شاخص و ثابت به صورت سالانه در اصفهان برگزار شود.

همچنین در این نشست «ایجاد و راه‌اندازی مرکز تأمین مالی و سرمایه‌گذاری(هاب سرمایه‌گذاری استان)» به تصویب قرارگاه اقتصاد دانش بنیان استان رسید.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید