کد خبر:2171
پ
۷dfa9a0b-75af-4c8f-8549-2b97f25133ae-780×460
یافته های اخیر محققان نشان داده اند

از بی تحرکی در دوران کودکی تا مشکل قلبی در بزرگسالی

محققان انجمن قلب اروپا در مطالعه جدیدی دریافتند:بی‌ تحرکی در دوران کودکی، حتی در کودکانی که از وزن طبیعی و سطح فشار خون نرمالی برخوردار هستند، می ‌تواند زمینه ای برای حملات قلبی و سکته مغزی در مراحل بعدی زندگی باشد. پژوهشگران توضیح دادند: لحظات بی تحرکی در کودکان با سنگین ‌تر شدن قلب در […]

محققان انجمن قلب اروپا در مطالعه جدیدی دریافتند:بی‌ تحرکی در دوران کودکی، حتی در کودکانی که از وزن طبیعی و سطح فشار خون نرمالی برخوردار هستند، می ‌تواند زمینه ای برای حملات قلبی و سکته مغزی در مراحل بعدی زندگی باشد.

پژوهشگران توضیح دادند: لحظات بی تحرکی در کودکان با سنگین ‌تر شدن قلب در دوران جوانی مرتبط بوده، که بر اساس مطالعاتی که روی بزرگسالان انجام شده است می دانیم منجر به افزایش احتمال حمله قلبی و سکته مغزی می شود. این، اولین مطالعه ای است که تأثیر تجمعی زمان بی تحرکی در دوران کودکی را بر خطر بروز آسیب های قلبی در مراحل بعدی زندگی بررسی می کند.

در سن ۱۱ سالگی، کودکان، به مدت یک هفته از ساعت هوشمند دارای یک ردیاب برای محاسبه زمان فعالیت آنها، استفاده کردند. این فرایند در ۱۵ سالگی و دوباره در ۲۴ سالگی تکرار شد. محققان با بررسی داده های ۷۶۶ کودک دریافتند که در ۱۱ سالگی، کودکان به طور متوسط ۳۶۲ دقیقه در روز بی تحرک بودند که این میزان در نوجوانی به ۴۷۴ دقیقه در روز و سپس در ۲۴ سالگی، به روزانه ۵۳۱ دقیقه افزایش یافت.

نتایج تحقیاتی نشان داد: هر یک دقیقه افزایش در زمان بی تحرکی از ۱۱ تا ۲۴ سالگی با افزایش توده بطن چپ همراه بود. یافته های یک مطالعه پیشین نشان داده بودند که افزایش در توده بطن چپ در طی یک دوره هفت ساله، خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و مرگ را دو برابر می کند.

دانشمندان خاطرنشان کرده اند: والدین می توانند با بردن فرزندانشان برای پیاده روی یا گردش و محدود کردن زمانی که کودکان در رسانه های اجتماعی و بازی های ویدیویی صرف می کنند، آنها را به تحرک بیشتر تشویق کنند و از این طریق، خطر بروز مشکلات قلبی در دوران جوانی را کاهش دهند.

نتایج تحقیقاتی این مطالعه در کنگره سالانه انجمن قلب و عروق اروپا ارائه شده اند.

منبع
سیناپرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید