کد خبر:5259
پ
۱۹۲۰۷۷۸
معاون شهردار اصفهان:

ارزش‌ها و ریشه‌های حماسه ۲۵ آبان باید به نسل جدید انتقال داده شود

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار اصفهان گفت: حماسه ۲۵ آبان عظمت زیادی دارد و به‌رغم گذشت حدود ۴۰ سال، ارزش‌ها و ریشه‌های این واقعه تاریخی باید به نسل جدید انتقال داده شود. کمال حیدری در برنامه تلویزیونی «اصفهان من» با بیان اینکه باید از تاریخ عبرت گرفت، زیرا تاریخ […]

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار اصفهان گفت: حماسه ۲۵ آبان عظمت زیادی دارد و به‌رغم گذشت حدود ۴۰ سال، ارزش‌ها و ریشه‌های این واقعه تاریخی باید به نسل جدید انتقال داده شود.

کمال حیدری در برنامه تلویزیونی «اصفهان من» با بیان اینکه باید از تاریخ عبرت گرفت، زیرا تاریخ هویت سرزمین‌ها و انسان‌ها را می‌سازد، اظهار کرد: مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌تواند هویت‌ساز باشد، اما مهم‌ترین عامل فرهنگ است، زیرا فرهنگ یک سرزمین هرچه قوی‌تر باشد، می‌تواند افق‌های بالاتری را طی کند.

وی افزود: در آستانه فرارسیدن ۲۵ آبان «سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان» به خود افتخار می‌کنیم که دلاورمردی‌ها و ایثارها موجب شده است، هم‌اکنون در آرامش باشیم؛ ابهت، افتخار و آرامشی که داریم راحت به‌دست نیامده است.

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار اصفهان با بیان اینکه کارهایی که برای رویداد ۲۵ آبان انجام شده است، در حد و شأن مردم نیست، تصریح کرد: حماسه ۲۵ آبان عظمت زیادی دارد و به‌رغم گذشت حدود ۴۰ سال، ارزش‌ها و ریشه‌های این واقعه تاریخی باید به نسل جدید انتقال داده شود، به همین دلیل در برنامه‌های فرهنگی به مناسبت این رویداد، تمرکز روی نوجوانان است که بیشتر در این عرصه وارد شوند و در برنامه‌های این مناسبت در جای‌جای اصفهان شرکت کنند و با رویداد ۲۵ آبان بیشتر آشنا شوند.

حیدری با اشاره به اینکه برای این رویداد در قالب‌های مختلفی همچون مسابقات، خاطره‌گویی، روایتگری، تئاتر، فیلم و برنامه‌هایی از این دست برای نسل نوجوان در مدارس برنامه‌ریزی کرده‌ایم، افزود: در مجموع حدود ۳۵۰ برنامه را در مکان‌های مختلف طی این هفته به نمایش می‌گذاریم، اما این برنامه‌ها نباید معطوف به یک هفته باشد و طبق فرمایش مقام معظم رهبری، اصفهان مشهور به شهر ایثار و ولایت و علوم است و بزرگترین هنر نزد مردان بی‌ادعایی است که با شهادت خود این افتخار را آفریدند.

وی اظهار داشت: یکی از اتفاق‌هایی که به بهانه جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان افتاد، تشکیل باشگاه نوجوانان در شهر زندگی بود که بتوانیم برای رسیدن به قله، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم.

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار اصفهان گفت: نقش بی‌بدیل اصفهان در دوران دفاع مقدس بسیار ویژه و نمونه‌ای از عملیات‌هایی بود که مردم اصفهان در آن به‌خوبی نقش‌آفرینی کردند.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید