کد خبر:5155
پ

اراضی ملی اصفهان به ارزش ۱۵۴ میلیارد تومان رفع تصرف شد

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان گفت: در کمتر از یک هفته اخیر، اراضی ملی استان اصفهان به ارزشی بالغ بر ۱۵۴ میلیارد تومان رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد. امیر سعید باقری، فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان اظهار کرد: در کمتر از یک هفته اخیر، پنج فقره تعرض به اراضی ملی […]

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان گفت: در کمتر از یک هفته اخیر، اراضی ملی استان اصفهان به ارزشی بالغ بر ۱۵۴ میلیارد تومان رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

امیر سعید باقری، فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان اظهار کرد: در کمتر از یک هفته اخیر، پنج فقره تعرض به اراضی ملی و دولتی در شهرستان‌های خوانسار، شهرضا، کاشان و سمیرم شناسایی و از چنگال متصرفان خارج و رفع تعرض شد.

وی افزود: بر این اساس، در مجموع ۲۴.۵ هکتار از اراضی ملی و دولتی این شهرستان‌ها با هوشیاری کارکنان فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان اصفهان رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

باقری با بیان اینکه ارزش این اراضی در مجموع ۱۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، گفت: اراضی رفع تصرف شده شامل زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان خوانسار و اراضی به مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع و به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان شهرضا بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان با بیان اینکه در شهرستان سمیرم زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع به ارزش ۱۰ میلیارد تومان رفع تصرف فوری شده است، اضافه کرد: در شهرستان کاشان نیز ۲ فقره تعرض به اراضی شامل زمینی به مساحت ۷ هزار و ۶۲۳ متر مربع به ارزش ۳۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با اجرای حکم قضائی و زمین دیگری به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع به ارزش پنج میلیارد تومان با رفع تصرف فوری، اعاده و از ید متصرفان خارج شد.

وی با اشاره به اینکه تجاوز به اراضی ملی، تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، بیان کرد: مردم استان اصفهان پیش از خرید و یا اقدام به ساخت و ساز بنا، از مراجع قانونی ذی‌صلاح استعلام بگیرند، چرا که تجاوز به اراضی ملی ضمن تشکیل پرونده‌های قضائی و تخریب بناهای احداثی، آن‌ها را متحمل زیان می‌کند.

گفتنی است یگان حفاظت اراضی استان اصفهان، حفاظت از ۱۵۶ هزار هکتار از اراضی را برعهده دارد که از این میزان مساحت، ۱۳۶ هزار هکتار در ید و حدود ۲۰ هزار هکتار تصرفی سنوات قبل است که مربوط به قبل از تشکیل یگان بوده که پرونده‌های حقوقی آنها در مراجع قضائی در حال رسیدگی است.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید