کد خبر:8956
پ
۱۷۰۸۸۰۴۳۸

اختصاص ۶۰ درصد از بودجه عمرانی شهرداری اصفهان برای توسعه حمل و نقل عمومی

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بر اساس لایحه پیشنهادی بودجه، بالغ بر ۶۰ درصد از بودجه عمرانی سال آینده شهرداری اصفهان به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص خواهد یافت. علی صالحی روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت بودجه سال آینده شهرداری اصفهان افزود: بر همین اساس ۴۰ درصد از بودجه سال آینده شهرداری این […]

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بر اساس لایحه پیشنهادی بودجه، بالغ بر ۶۰ درصد از بودجه عمرانی سال آینده شهرداری اصفهان به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص خواهد یافت.

علی صالحی روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت بودجه سال آینده شهرداری اصفهان افزود: بر همین اساس ۴۰ درصد از بودجه سال آینده شهرداری این کلانشهر به توسعه زیرساخت‌های عمرانی به ویژه حمل و نقل عمومی اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: بهمن هر سال زمان بررسی بودجه است و شهرداری اصفهان نیز یکم ماه جاری لایحه بودجه حدود ۲۹۰ هزار میلیارد ریالی را به شورای شهر ارائه داد، ابتدا در شورا بررسی کلی منابع و مصارف صورت گرفت و سپس لایحه برای بررسی تخصصی به کمیسیون های رفت.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد: کمیسیون تلفیق از یکشنبه هفته جاری دوباره فعالیت خود را با محوریت بررسی بودجه آغاز کرد و امیدواریم تا پایان ماه جاری، بعنوان مهلت قانونی، بودجه را و در صحن علنی شورا به تصویب برسانیم.

صالحی اضافه کرد: با پرداخت های به اصطلاح قطره چکانی مساله ای از شهر حل نمی شود و ما نیز قادر نخواهیم بود پروژه قابل توجه و در راستای بهبود کیفیت زندگی داشته باشیم، بنابراین برای پروژه های کلان و اصلی باید اعتبارات مناسب تخصیص یابد که بر همین مبنا بخش قابل توجهی از بودجه را به مباحث عمرانی و زیرساخت‌های مرتبط با حمل و نقل عمومی اختصاص دادیم.

حلقه (رینگ) چهارم ترافیکی شهر اصفهان، خط دوم قطار شهری و توسعه ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی از جمله نیازهای حمل و نقل عمومی این منطقه به شمار می‌رود.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید