کد خبر:3692
پ
۱۹۱۵۸۳۹
مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان:

احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان شهید علیخانی ضروری است

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان با اشاره به اصلاح هندسی میدان شهید علیخانی گفت: باتوجه به شرایط ترافیکی و روند رو به رشد تعداد خودروها در شهر و کشور، برای اتصال خیابان‌های بهارستان شرقی و غربی باید یک روگذر به‌صورت تقاطع غیرهمسطح احداث شود. علی‌اکبر رسالت با اشاره به میدان شهید علیخانی به‌عنوان یکی از […]

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان با اشاره به اصلاح هندسی میدان شهید علیخانی گفت: باتوجه به شرایط ترافیکی و روند رو به رشد تعداد خودروها در شهر و کشور، برای اتصال خیابان‌های بهارستان شرقی و غربی باید یک روگذر به‌صورت تقاطع غیرهمسطح احداث شود.

علی‌اکبر رسالت با اشاره به میدان شهید علیخانی به‌عنوان یکی از میدان‌های پرتردد و کلیدی بین مناطق هشت و ۱۲ شهرداری اصفهان اظهار کرد: این میدان به دلیل اینکه در کنار یکی از بزرگترین ایستگاه‌های مترو واقع شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: به دلیل تردد شهروندان از سمت خیابان‌های رباط دوم و سوم، بهارستان غربی و شرقی و خیابان گلخانه ترافیک زیادی در میدان شهید علیخانی ایجاد می‌شود.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: به دلیل شکل هندسی_ترافیکی گذشته میدان شهید علیخانی و قرارگیری ایستگاه قطار شهری، بررسی‌هایی در رابطه با ساخت زیرگذر انجام شد که به دلیل وجود تونل مترو، این اقدام امکان پذیر نبود، بنابراین معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، برای کاهش ترافیک پیشنهاد کرد قسمتی از مسیر شمال تا جنوب میدان برای اتصال خیابان رباط دوم به خیابان رباط سوم به چهارراه تبدیل شود که عملیات عمرانی آن تکمیل شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با اصلاح هندسی میدان شهید علیخانی، وضعیت ترافیکی بهتر شده است، اما قسمت‌های وجود دارد که باید به‌زودی آسفالت شود.

رسالت تاکید کرد: با توجه به شرایط ترافیکی و روند رو به رشد تعداد خودروها در شهر و کشور، میدان شهید علیخانی برای اتصال خیابان‌های بهارستان شرقی و غربی نیازمند یک روگذر به‌صورت تقاطع غیرهمسطح است.

وی با اشاره به تبدیل محل دوربرگردان مسدود شده در میدان شهید علیخانی به فضای سبز تبدیل، گفت: برای رفت و آمد شهروندان از وسط میدان شهید علیخانی نیز قرار است معبری به‌صورت تونل گل از پارک گل محمدی به مترو اتصال پیدا کند.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید