کد خبر:1925
پ
۱۸۱۷۰۲۱۴_۹۶۶

احداث۱۵۷ کیلومتر راه در استان اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ۱۵۷ کیلومتر راه در استان اصفهان با هدف حذف نقاط پرحادثه در حال احداث است. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۱۵۷ کیلومتر از راه‌های استان اصفهان با هدف ارتقا سطح کیفی و حذف نقاط حادثه خیز، در قالب طرح‌های احداث و بهسازی، تقاطع […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ۱۵۷ کیلومتر راه در استان اصفهان با هدف حذف نقاط پرحادثه در حال احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۱۵۷ کیلومتر از راه‌های استان اصفهان با هدف ارتقا سطح کیفی و حذف نقاط حادثه خیز، در قالب طرح‌های احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در حال اجرا است.

علیرضا قاری‌قرآن افزود: تا کنون براساس کارکرد‌های ارائه شده بیش از ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای این راه‌ها هزینه شده است.

او  با بیان اینکه ۱۲۹ کیلومتر راه در سطح استان در دست مطالعه است، گفت: هشت طرح با اعتبار بیش از ۲ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال نیز در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع، ۲۶ هزار و ۵۱۰کیلومتر راه همسنگ دارد و این استان با بیش از ۴ هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت همچنین همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۱۴ شهر از اهمیت بسیار بالایی در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری برخوردار است.

قاری‌قرآن با اشاره به اینکه بودجه این اداره‌کل از منابع ملی و استانی تأمین می‌شود گفت: شاهد رشد بیش از ۸۰ درصدی اعتبارات استانی بوده‌ایم که تخصیص در این بخش ۷۸ درصد بوده همچنین اعتبارات ملی نیز تخصیص ۹۹ درصدی داشته است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید