کد خبر:5398
پ
۱۴۰۲۰۴۲۹۰۸۳۰۰۷۹۹۷۲۷۹۸۳۳۸۴

اجرای قاطعانه احکام قضایی برای مبارزه با قاچاق

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز اجرای قاطعانه احکام قضایی بسیار راهگشا است و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هزینه جرم قاچاق برای قاچاقچیان افزایش یابد.  سیدمحمد موسویان در جلسه کارگروه نظارت بر اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: اجرای […]

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز اجرای قاطعانه احکام قضایی بسیار راهگشا است و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هزینه جرم قاچاق برای قاچاقچیان افزایش یابد.

 سیدمحمد موسویان در جلسه کارگروه نظارت بر اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: اجرای احکام مهمترین مرحله دادرسی بوده و اثر گذاری احکام قضایی در این مرحله نمایان می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات جدی پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز عدم دسترسی به متهمان و توقیف اموال آنها در مرحله اجرای احکام است که به همین دلیل باید در مراحل اولیه تشکیل پرونده به گونه‌ای عمل شود که در اجرای احکام دچار مشکل نشویم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان اصل پیشگیری را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهم بر شمرد و بیان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز اجرای قاطعانه احکام قضایی بسیار راهگشا است و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هزینه جرم قاچاق برای قاچاقچیان افزایش یابد.

وی گفت: معمولاً قاچاقچیان کالا و ارز به صورت هماهنگ فعالیت دارند و اعضای این کمیته نیز باید با هماهنگی و استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی در جهت مبارزه و مقابله همه جانبه با قاچاق بسیج شوند.

موسویان خاطرنشان کرد: رویکرد مقابله باید در جهت حمایت از تولید داخل و رفع موانع آن باشد و دستگاه‌های متولی از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای اجرای احکام پرونده‌های مربوط به مبارزه با قاچاق استفاده کنند و عزم دستگاه قضایی در این خصوص جدی است.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید