کد خبر:8585
پ
۱۸۸۹۹۹۶۵_۶۰۶

آماده باش مدیریت بحران استان اصفهان به دستگاه‌های امدادی

دستگاه‌های امدادی استان اصفهان با توجه به هشدار سطح نارنجی هواشناسی امروز و فردا در آماده‌باش هستند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: دستگاه‌های امدادی استان بویژه اداره راهداری، شهرداری‌ها، پلیس راه، جمعیت هلال احمر، اورژانس، شرکت‌های گاز، آب و فاضلاب و دهیاران و امادگی ستاد مدیریت بحران فرمانداری‌ها در پی اعلام هشدار سطح نارنجی  […]

دستگاه‌های امدادی استان اصفهان با توجه به هشدار سطح نارنجی هواشناسی امروز و فردا در آماده‌باش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: دستگاه‌های امدادی استان بویژه اداره راهداری، شهرداری‌ها، پلیس راه، جمعیت هلال احمر، اورژانس، شرکت‌های گاز، آب و فاضلاب و دهیاران و امادگی ستاد مدیریت بحران فرمانداری‌ها در پی اعلام هشدار سطح نارنجی  تا روز شنبه در آماده باش هستند.
منصور شیشه فروش افزود: با نفوذ سامانه ناپایدار جوی پیش بینی بارش برف و کولاک، وزش تند باد‌های موقتی، کاهش محسوس دما و میدان دید، لغزندگی محور‌ها و معابر شهری و روستایی در مناطق غرب شمال و وجنوب استان پیش بینی می‌شود.
به گفته وی این ناپایداری با شدت بیشتر در شهرستان‌های فریدونشهر، سمیرم، چادگان، فریدن و بویین میاندشت، خوانسار و گلپایگان، کاشان، نطنز، بخش میمه و مناطق و محور‌های جاده‌ای مرزی بین استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و کهگیلویه و بویر احمد پیش بینی می‌شود.
شیشه فروش تاکید کرد: هشدار سطح زرد هواشناسی نیز برای سایر مناطق استان با وزش تند باد‌های لحظه‌ای و کاهش نسبی میانگین دما بین ۵ تا ۱۰ درجه در همه مناطق استان بویژه غرب و ارتفاعات از روز جمعه تا روز یکشنبه صادر شده است.
وی بر لزوم استقرار تجهیزات امداد زمستانی و ماشین آلات سنگین و برف روبی در راهدارخانه‌ها، پایگاه‌های امدادی شهری و روستایی با انبار نمک و شن، تقویت امکانات امدادی و تیم‌های عملیاتی هلال احمر در جاده‌ها و رعایت اصول ایمنی تردد در محور‌های جاده ای، تقویت تجهیزات امداد زمستانی و زنجیر چرخ در خورو‌های سبک و سنگین و استحکام بخشی سازه‌های ناپایدار در برابر تندباد تاکید کرد.
شیشه فروش توصیه کرد: مردم در این دو روز از صعود به ارتفاعات خودداری کنند همچنین حفاظت محصولات و سازه‌های کشاورزی و گلخانه ها، واحد‌های دام و طیورو شبکه‌های اب و گاز در برابر کاهش دما، یخ زدگی و تندبادو نیز صرفه جویی در مصارف گاز در همه بخش‌های مصرف توصیه می‌شود
به گفته وی در این زمینه ۳۲۴ تیم امدادی و خدمات رسان ثابت و سیار در مناطق در معرض خطر، محور‌های جاده‌ای روستایی و شهری، پایگاهها، راهدارخانه‌ها و.. به همراه تجهیزات و ماشین الات استقرار یافتند.
تلفن‌های امدادی ۱۴۱ برای اطلاع رسانی از وضعیت راه‌ها ۱۱۲ هلال احمر ۱۱۵ اورژانس ۱۲۵ اتش نشانی شهرداری‌ها ۱۹۴ امداد گاز ۱۲۲ امداد آب و فاضلاب ۱۲۱ امداد برق و ۱۱۰ نیروی انتظامی برای پاسخ گویی به امداد خواهان بصورت شبانه روز فعال است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید