کد خبر:8635
پ
۱۸۹۰۴۱۷۵_۴۱۵

آغاز به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در دادگستری اصفهان

مراسم تحلیف داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در دادگستری اصفهان برگزار شد. رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان در آیین تحلیف متقاضیان پروانه حرفه‌ای داوری و میانجی‌گری در دادگستری اصفهان گفت: امیدواریم با شروع به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در کنار اعمال سیاست‌های پیشگیرانه در مقوله وقوع جرم، آمار ورودی پرونده به دستگاه قضائی استان کاهش و […]

مراسم تحلیف داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در دادگستری اصفهان برگزار شد.

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان در آیین تحلیف متقاضیان پروانه حرفه‌ای داوری و میانجی‌گری در دادگستری اصفهان گفت: امیدواریم با شروع به کار داوران حرفه‌ای و میانجی‌گران در کنار اعمال سیاست‌های پیشگیرانه در مقوله وقوع جرم، آمار ورودی پرونده به دستگاه قضائی استان کاهش و به دنبال آن دقت و سرعت در رسیدگی‌های قضائی افزایش یابد.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسداله جعفری با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ غنی و اسلامی صلح و سازش در جامعه افزود: یکی از اهداف عالی در دستگاه قضائی حل اختلاف دعاوی از طریق میانجیگری و حضور معتمدان و ریش سفیدان به منظور گسترش فرهنگ صلح و سازش است چرا که ظرفیت‌های آموزه‌های دینی و سیره معصومین (ع) کشور آنچنان غنی است که می‌توان با بهره گرفتن از آن میزان صلح و سازش در جامعه را به شکل چشم‌گیری افزایش داد.
او از سرقت‌های خرد، توهین و ضرب و جرح به عنوان سه جرم با بیشترین فراوانی در کشور و استان یاد کرد و گفت: لازم است مسؤولان با فرهنگ‌سازی و بالابردن آستانه‌تحمل مردم و ترویج روحیه صبر و گذشت در جامعه، از وقوع بسیاری از جرائم کیفری جلوگیری به‌عمل آورند.

در این مراسم، تعدادی از متقاضیان دریافت پروانه داوری حرفه‌ای و میانجی‌گری پس از انجام مراسم تحلیف پروانه‌های خود را اخذ کردند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید