کد خبر:4785
پ
۶۲۷۸۲۶۳۷

«آش»، روایتی درس آموز از تاریخ

نمایش «آش» که این روزها در سالن تماشاخانه ماه حوزه هنری اصفهان به روی صحنه رفته است، داستانی درباره یک زوج در دوران پهلوی را حکایت می‌کند که از رازهای پنهان یکدیگر آگاه می‌شوند. پویان عطایی با بیان اینکه نمایش «آش» بیست و چهارمین اثر صحنه‌ای او در استان اصفهان است، اظهار کرد: سوژه این […]

نمایش «آش» که این روزها در سالن تماشاخانه ماه حوزه هنری اصفهان به روی صحنه رفته است، داستانی درباره یک زوج در دوران پهلوی را حکایت می‌کند که از رازهای پنهان یکدیگر آگاه می‌شوند.

پویان عطایی با بیان اینکه نمایش «آش» بیست و چهارمین اثر صحنه‌ای او در استان اصفهان است، اظهار کرد: سوژه این نمایش، یک حادثه تاریخی در زمان گذشته بوده که با حوادث اجتماعی امروز خصوصاً حوادث یک سال اخیر جامعه نیز همگام است. درواقع داستان این نمایش در خصوص زن‌ و شوهری به اسم زهرا و نادر است که در دوران پهلوی زندگی می‌کنند و رازهای خود را از یکدیگر پنهان کرده‌اند، اما در یک روز مشخص همه این رازها برملا می‌شود.

طراح و کارگردان نمایش «آش» با اشاره به اینکه این نمایش در ژانر ملودرام با زمینه اجتماعی تاریخی است، بیان کرد: معمولاً انتخاب بازیگر بر اساس توانایی، فیزیک، بیان و میزان نزدیکی او با نقش صورت می‌گیرد، ضمن اینکه من در همه نمایش‌ها بر ایجاد فضایی برای برقراری ارتباط میان اقشار مختلف جامعه با نمایش تأکید داشته‌ام و نمایش «آش» نیز برای عوام و اقشار مختلف جامعه مناسب است.

 

«آش»، روایتی درس آموز از تاریخ

 

او با اشاره به اینکه از زمان شروع اجرای این نمایش تا کنون بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت شده است، افزود: هم‌چنین پیامی که این نمایش برای مخاطب دارد این است که نمی‌توان منکر تاریخ شد و به‌اجبار از فردی درخواستی داشت؛ ضمن اینکه حوادث تاریخی برای انسان‌ها تبدیل به درس‌هایی می‌شود که باید مطالعه داشته و ساده از کنار آن عبور نکنیم.

عطایی همچنین اشاره کرد: قرار بر این بود که نمایش «آش» خردادماه به روی صحنه برود، اما بنا بر دلایلی این اتفاق نیفتاد و تمرین گروه برای اجرای این نمایش حدوداً ۲ ماه به طول انجامید.

کارگردان نمایش «آش» ادامه داد: در این نمایش، آرزو رضا کرمی و علی عابدی به ایفای نقش پرداخته‌اند، همچنین پویان اصغری به‌عنوان نویسنده، مبینا عباسی و فائزه رادفر به‌عنوان دستیاران صحنه حضور دارند و مژگان دوستی ایرانی طراح لباس است؛ ضمن اینکه پویان عطایی، طراح صحنه و نور و مریم دوستی ایرانی مشاور کارگردان است و محمد نادری نیز به‌عنوان آهنگساز فعالیت دارد.

او اضافه کرد: در نمایش «آش» محمدعلی عمادی طراح گرافیک است و محمد نادری و عرفان نریمانی به‌عنوان نوازنده حضور دارند، همچنین ساخت تیزر و موشن هم بر عهده امیرحسین مسعودی است.

 

«آش»، روایتی درس آموز از تاریخ

 

نمایش «آش» تا ۱۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۴۵ در سالن تماشاخانه ماه حوزه هنری استان اصفهان، واقع در خیابان استانداری، کوچه سعدی به روی صحنه است و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت و تماشای این نمایش به سایت تیوال مراجعه کنند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید